Respawn.pl

Strona główna » Recenzja Genesis Krypton 700 G2, czyli porządnej myszki w stosunku cena-jakość

Recenzja Genesis Krypton 700 G2, czyli porządnej myszki w stosunku cena-jakość

Autor: Marcin Kapusta

Krypton 700 G2 to myszka gamingowa rodzimej firmy peryferyjnej Genesis. Czy warto wyposażyć swoje stanowisko o takiego gryzonia?

Krypton 700 G2 to budżetowa myszka gamingowa przeznaczona zarówno dla wymagających graczy, jak i dla zwykłych użytkowników. Jej cena w oficjalnym sklepie producenta wynosi 149,00 zł. Czy opłaca się w nią zainwestować? To pytanie powinna rozwiać dzisiejsza recenzja.

Specyfikacja

 • Żywotność przycisków: do 20 milionów
 • Rozdzielczość: 200 – 8000 DPI
 • Programowalne przyciski: Tak
 • Kolor podświetlenia: RGB z efektem PRISMO
 • Sensor: Optyczny
 • Model sensora: Pixart PAW3333
 • Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
 • Maksymalna szybkość przetwarzania danych: 8000 FPS
 • Długość: 128 mm
 • Szerokość: 69 mm
 • Wysokość: 38 mm
 • Złącze: USB 2.0
 • Długość przewodu: 200 cm
 • Waga: 96 g
 • Liczba przycisków: 8
 • Materiał wykonania: tworzywo ABS
 • Akcesoria w zestawie: zestaw ślizgaczy, instrukcja obsługi
 • Typ ślizgacza: teflon

Platforma testowa:

Zatrzymajmy się na sensorze, ponieważ to najważniejszy element każdej myszki komputerowej. W przypadku Krypton 700 G2 zastosowano Pixart PAW3333, który jest porządnym sensorem dla graczy w dobrej cenie. Jego maksymalna szybkość śledzenia wynosi 300 inch/s, natomiast maksymalna akceleracja 35G. Parametry te zapewnią dobrą wydajność i błyskawiczną reakcję.

Unboxing

Produkt dotarł do mnie w charakterystycznym opakowaniu od marki Genesis, na którym zawarto najważniejsze specyfikacje. Ponadto myszka została zabezpieczona w dodatkowej warstwie kartonu. W zestawie znalazła się również instrukcja obsługi oraz dodatkowa para ślizgaczy.

Budowa

Krypton 700 G2 przeznaczony jest dla osób praworęcznych, które preferują minimalizm i masywniejsze myszki. Solidna budowa, ważąca niespełna sto gram, możliwość zmiany rozdzielczości DPI w sześciu poziomach, przyjemny scroll oraz osiem programowalnych przycisków, którym można przypisać dane funkcje/skróty, znacznie ułatwiając sobie życie. Jednym z takich przycisków jest “Fire Button”, który przydaje się do gier w przypadku np. autofire. Został on umieszczony w górnej części lewego przycisku.

Design i komfort

Gryzoń nie posiada żadnych zbędnych przekombinowań, dominuje głównie minimalizm. Podświetlenie RGB, które możemy zmieniać pod swoje upodobania w dedykowanym oprogramowaniu, prezentuje się naprawdę elegancko.

Ergonomiczny kształt i wyprofilowany materiał to czynniki, które sprawiają, że myszka zapewnia bardzo dobry komfort użytkowania, szczególnie dla osób preferujących chwyt Palm i Claw grip (dłoń całkowicie mieści się na powierzchni myszki, ma pięć punktów styku). Ręka leży doskonale i nie męczy się, pomimo długich godzin spędzonych przy komputerze.

Kabel wrażliwym punktem myszki

Przewód myszki ma długość dwóch metrów, co oczywiście jest sporą zaletą, jednak posiada wrażliwą stronę. Mowa o oplocie, który jest bardzo wrażliwy i każde najmniejsze szarpnięcie powoduje postrzępienie materiału oplotu. Podczas dwutygodniowego użytkowania Krypton 700 G2 niestety zauważyłem w dwóch miejscach postrzępienie kabla, ale gryzoń dalej działa bez żadnych zarzutów.

Oprogramowanie

Genesis zawsze idzie na rękę swoim klientom poprzez tworzenie zaawansowanych oprogramowań. Krypton 700 G2 również wzbogacono o specjalny software, w którym możecie łatwo spersonalizować myszkę pod swoje upodobania. Nagrywanie i tworzenie makr, ustawienie podświetlenia oraz przypisanie funkcji do każdego z ośmiu programowalnych przycisków – to wszystko zapewnia dedykowana aplikacja, która jest banalnie prosta w użyciu.

Wrażenia z użytkowania

Podzielę te sekcje na segmenty, tak aby wszystko klarownie opisać w osobnych akapitach. Zacznę od najważniejszych rzeczy, a mianowicie od komfortu użytkowania. Mimo, że nie jestem wielkim fanem chwytu Palm i Claw grip, to muszę przyznać jedną rzecz – gryzoń zapewnia ogromną wygodę podczas kilku godzin użytkowania. Dla mnie największym plusem jest wyprofilowana powierzchnia, która sprawia, że myszka bardzo fajnie leży w dłoni.

Następnym aspektem jest wygląd. Krypton 700 G2 to minimalistyczna myszka, w której nic nie jest przekombinowane. Zastosowane podświetlenie RGB z efektem PRISMO zapewni niesamowity design na Waszych biurkach. Żywe kolory podświetlenia uwydatniają się szczególnie w ciemności/warunkach nocnych.

Skoro myszka przeznaczona jest dla graczy, to dobrze musi sprawować się sensor. W przypadku modelu Krypton 700 G2 producenci zastosowali rodzaj sensora Pixart PAW3333, który jest jednym z najlepszych w swojej kategorii cenowej. Gryzoń podczas testów sprawował się doskonale, błyskawicznie reagował na ruch ręką, co zapewniało płynną i bezproblemową rozgrywkę. Naprawdę w tej cenie trudno będziecie mieli znaleźć lepsze rozwiązanie.

Podsumowanie

Krypton 700 G2 to doskonały wybór pod względem jakość-cena. Tania myszka gamingowa z niezawodnym sensorem dla najbardziej wymagających graczy. Ergonomiczna i wyprofilowana budowa, która zapewnia niespotykany komfort. Do tego oczywiście łatwe spersonalizowanie myszki poprzez dedykowane oprogramowanie. Polecam każdemu, kto szuka porządnego gryzonia do przedziału 150 złotych.