Respawn.pl

Strona główna » Recenzja Genesis Krypton 750 – ultralekkiej myszki gamingowej

Recenzja Genesis Krypton 750 – ultralekkiej myszki gamingowej

Autor: Marcin Kapusta

Krypton 750 to ultralekka myszka gamingowa ze stajni Genesis, która kosztuje 169 zł. Po kilkunastu dniach testów muszę przyznać jedno – poprzeczka została postawiona wysoko!

W przypadku Krypton 750 mamy spory wachlarz możliwości, ponieważ dostępne są dwie wersje kolorystyczne myszki – schludna biała oraz nieco bardziej standardowa czarna. Jeżeli zaś preferujecie bezprzewodowy tryb łączności, to koniecznie sprawdźcie model Zircon X, który bazuje na bliźniaczo podobnym schemacie, co Krypton 750.

Specyfikacja

 • Żywotność przycisków: do 50 milionów
 • Rozdzielczość: 200-8000 DPI
 • Liczba przycisków: 6 (wszystkie programowalne)
 • Waga myszki: 58 g
 • Wysokość: 39 mm
 • Szerokość: 61 mm
 • Długość: 118 mm
 • Komunikacja: przewodowa
 • Sensor: optyczny
 • Model sensora: Pixart PAW3333
 • Kolor myszki: do wyboru czarny lub biały
 • Złącza: USB 2.0
 • Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
 • Maksymalna szybkość śledzenia: 300 inch/s
 • Akceleracja: 35 G
 • Podświetlenie: RGB z efektem PRISMO
 • Ilość trybów podświetlenia: 9
 • Wbudowana pamięć
 • Typ ślizgacza: PTFE (teflonowy)
 • Materiał wykonania myszki: ABS (popularne tworzywo sztuczne)
 • Cechy dodatkowe: Wymienne panele obudowy, Plug&Play, regulacja wagi
 • Akcesoria w zestawie: Zestaw ślizgaczy, ciężarki

Sercem każdej myszki komputerowej jest sensor, dlatego zatrzymajmy się przy nim. W Krypton 750 zastosowano optyczny sensor Pixart PAW3333, będący jednym z najlepszych w swojej kategorii cenowej. Maksymalna szybkość śledzenia 300 inch/s i akceleracja rzędu 35G to parametry, które zapewnią niesamowitą precyzję oraz błyskawiczną reakcję.

Platforma testowa

Unboxing

Myszka dotarła do mnie w dwóch warstwach kartonu, z czego na zewnętrznym opakowaniu zawarto najważniejsze informacje o sprzęcie. W zestawie dołączono również skróconą instrukcję obsługi, parę ślizgaczy, ciężarki oraz wymienne panele obudowy.

Budowa

Myszka została wykonana z popularnego tworzywa sztucznego typu ABS, który cechuje lekkość. I faktycznie Krypton 750 niczym piórko, wszak waży zaledwie 58 gram. Niemniej możemy regulować wagę, ponieważ w zestawie dorzucono ciężarki, które mogą podnieść wagę do 76 gram. Kolejnym zastosowanym bajerem w tym modelu jest możliwość wymiany przedniego panelu. Mamy do wyboru dwie struktury – pełną oraz preferowaną, czyli dziurkowaną. Aby zdjąć panel, to wystarczy go delikatnie podważyć z dołu.

Design i wygoda

Niestandardowy design to domena Krypton 750. Szykowna biel (lub do wyboru nieco standardowa czerń), możliwość zmiany pokrywy, podświetlenie RGB z efektem PRISMO – myszka prezentuje się niesamowicie i z pewnością doskonale upiększy Wasze stanowisko. Kolejną sztandarową cechą tego modelu to wygoda użytkowania. Myszka bardzo dobrze leży w dłoni, posiada przyjemny scroll oraz programowalne przyciski, które służą do przypisania różnych funkcji. Są to czynniki powodujące wysoki komfort podczas kilkugodzinnej rozgrywki.

Krypton 750 posiada również wbudowaną pamięć, dzięki czemu wszystkie ustawienia zostaną zapisane, nawet po podłączeniu do innego komputera. Jeżeli więc lubicie podróżować, to nie musicie za każdym razem tracić czasu na ponownie personalizowanie myszki.

Oprogramowanie

Jak to zawsze bywa w produktach od Genesisa, producent zadbał o dedykowane oprogramowanie. Za jego pomocą możemy tworzyć makra, konfigurować każdy z przycisków programowalnych, zmieniać czułość DPI oraz dostosowywać podświetlenie RGB według własnych upodobań.

Uwaga na oplot!

Wrażliwym elementem Krypton 750 jest oplot kabla, który jest bardzo delikatny i lekkie szarpnięcie może spowodować postrzępienie materiału. Z drugiej zaś strony fajnie, że producenci zadbali o łatwość zwijania kabla poprzez dołączenie specjalnej regulowanej taśmy.

Wrażenia z użytkowania

Osobiście uważam, że to jedna z najładniejszych i najlepszych myszek gamingowych dostępnych na rynku w tym przedziale cenowym. Firma Genesis wyciągnęła rękę dla swoich klientów, wdrażając szereg możliwości personalizacji. Należy to tego regulacja wagi myszki, wymienne panele oraz dedykowane oprogramowanie.

Kolejną wspaniałą stroną Krypton 750 jest komfort użytkowania. Gryzoń idealnie leży w dłoni, a jego ergonomiczny kształt zapewni wygodę, nawet podczas kilkugodzinnej sesji przy komputerze. Stwierdzę podobnie, jak w przypadku bliźniaczo podobnego modelu Zircon X – to najwygodniejsza myszka, jaką dzierżyłem w dłoni.

Płynność i sprawność działania myszki zapewnia optyczny sensor PAW3333, którego producenci masowo używają w swoich urządzeniach gamingowych. Nie ma co się dziwić, ponieważ oferuje naprawdę wiele. Akceleracja 35G oraz maksymalna szybkość śledzenia 300 inch/ to parametry zapewniające błyskawiczną reakcję i niezachwianą rozgrywkę.

Recenzja opisana jest w samych superlatywach, bo po prostu ciężko znaleźć jakiekolwiek wady w tym modelu. Mogę się jedynie doczepić oplotu kabla, który jest delikatny i każde otarcie/szarpnięcie może skutkować postrzępieniem materiału. To newralgiczny punkt Krypton 750 i z pewnością trzeba na niego uważać.

Podsumowanie

Niespotykany design, topowy sensor PAW3333, dedykowane oprogramowanie ułatwiające personalizację, bajery w postaci wymiany pokrywy i możliwości regulowania wagi, komfort na najwyższym poziomie – model Krypton 750 zrobił na mnie spore wrażenie i polecam każdemu, kto chcę przeznaczyć do 200 zł na myszkę gamingową.