Respawn.pl

Recenzja Genesis Radium 600 G2 – świetny mikrofon w przystępnej cenie

Autor: Michał Maćkowski

Genesis Radium 600 G2 to świetny mikrofon ze stajnii tej firmy, który dziedziczy najlepsze cechy po poprzedniku. Te urządzenie zostało stworzone, aby zapewnić najwyższą jakość nagrywania dźwięku oraz wyjątkowy komfort użytkowania. Czy spełnia swoje założenia? Zdecydowanie tak! Przekonajcie się, jakie ma mocne oraz słabe strony.

Genesis Radium 600 G2 – specyfikacja techniczna

Mikrofon Radium 600 G2 nie tylko świetnie i elegancko wygląda, ale ma także całkiem niezłą specyfikację techniczną. Spełnia swoją funkcję nie tylko na papierze, ponieważ posiada maksymalną częstotliwość próbkowania wynoszącą 48 kHz oraz pasmo przenoszenia od 30 do 18000 Hz, co gwarantuje doskonałe odwzorowanie nagrywanego dźwięku.

W zestawie z mikrofonem znajduje się także niewielki statyw biurkowy, który umożliwia szybkie ustawienie i korzystanie z mikrofonu. Nie musisz przykręcać go do blatu – to nie ramie na pół biurka, a podstawka w prostej konstrukcji. Dostarczony koszyk antywstrząsowy z gwintem 5/8″ pomaga eliminować niepożądane dźwięki i wibracje. Co więcej, na sam mikrofon możesz zamontować także gąbkę.

Mikrofon posiada również oznaczenie, z której strony powinieneś mówić, fizyczny przycisk wyciszający, dwa pokrętła odpowiadające kolejno za głośność mikrofonu oraz drugi, który steruje głośnością nasłuchu. Nie bez powodu wspomniałem  o nasłuchu – do mikrofonu można podpiąć słuchawki poprzez złącze mini-jack 3,5 mm.

Typ pojemnościowy
Komunikacja USB-C
jack 3,5 mm
Odbiór dźwięku jednokierunkowy
Czułość mikrofonu -36 dB
Pasmo przenoszenia mikrofonu 30 – 18000 Hz
Maksymalna częstotliwość próbkowania 48 kHz
Podświetlenie stałe mikforonu
opcjonalne wyciszenie
Długość przewodu 180 cm
Kompatybilność PC
MacOS
Wymiary 55 x 62 x 190 mm
Waga 408 g

Wygląd Genesis Radium 600 G2

Genesis RADIUM 600 G2 prezentuje się estetycznie i atrakcyjnie. Choć jest on skierowany przede wszystkim do graczy i streamerów, jego wygląd przyciągnie także innych potencjalnych zainteresowanych. Urządzenie ma elegancki wygląd, przypominający typowy mikrofon studyjny, chociaż od tych odróżnia go stosunkowo szeroka główka. W nowej wersji postawiono na jednolitą, głęboką czerń, co dodaje mu wyjątkowego uroku. Dzięki tej formie i kolorystyce, mikrofon będzie pasować do każdego rodzaju wnętrza!

Recenzja Genesis Thor 404 TKL – najlepszej klawiatury do 300 złotych!

Genesis Radium 600 G2 nie tylko wygląda elegancko, ale też jest po prostu wytrzymały. Elementy są świetnie spasowane. Twarda, stabilna konstrukcja sprawia, że bardzo trudno jest go uszkodzić, a przynajmniej tak będzie dopóki nie rzucisz nim na kilka metrów po nieudanym meczu… 😉

Genesis Radium 600 G2 wyglad

fot. respawn.pl

Dźwięk z Genesis Radium 600 G2

Choć mała podstawka z koszyczkiem nie zapewnia pełnej gamy regulacji, pozwala na podstawową modyfikację, którą i tak możemy dostosować do własnych potrzeb, korzystając z dodatkowych akcesoriów. Przygotowanie do nagrywania zajmuje tylko kilka minut i obejmuje składanie zestawu, podłączenie go do komputera oraz dostosowanie głośności, z jaką chcemy nagrywać dźwięk. Warto zauważyć, że producent, tak jak w przypadku wcześniejszej wersji, zrezygnował z dedykowanego oprogramowania, więc będziemy musieli skorzystać z dostępnych narzędzi.

Jakość dźwięku jest wyjątkowo czysta, a także zazwyczaj pozbawiona wszelkich zakłóceń, trzasków oraz szumów. W porównaniu z znacznie droższymi modelami, efekt ten jest naprawdę imponujący. Charakterystyka mikrofonu jest doskonale dostosowana do skupiania się na głosie, który jest skierowany bezpośrednio na przód urządzenia, ale niestety tutaj muszę zauważyć, że często zbiera także odgłosy z otoczenia – ma to swoje zalety, ale także i wady. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się np. zwierze czy dziecko, dźwięki generowane przez nich mogą zostać zarejestrowane przez mikrofon.

Genesis Radium 600 G2 przyciski

Genesis Radium 600 G2 – czy warto?

Z całą pewnością Genesis Radium 600 G2 jest jednym z najlepszych wyborów w tej cenie, o ile nie najlepszym. Świetnej jakości dźwięk, bardzo solidne wykonanie, a do tego jeszcze fizyczne pokrętła sprawiają, że warto zastanowić się nad kupnem go. Do tego może to być po prostu bardzo dobry wybór jako prezent na święta dla osoby, która chce zacząć streamować, nagrywać, czy też po prostu komfortowo rozmawiać ze znajomymi. Z całą pewnością Genesis Radium 600 G2 zasługuje na ocenę 9/10, bo poza zbieraniem dźwięku z otoczenia (do około 10 metrów), to za tę cenę praktycznie nie da się do niczego przyczepić!

Recenzja powstała na zlecenie firmy Genesis lub firmy marketingowej/PR’owej zajmującą się daną marką na rynku polskim. Portal Respawn.pl za tę recenzję przyjął gratyfikację w formie recenzowanego mikrofonu i pieniędzy. Firma nie miała żadnego wpływu na opinię wystawioną przez portal Respawn.pl oraz nie miała wpływu na autora niniejszej recenzji. Autor rozumiany jako redaktor portalu Respawn.pl