Respawn.pl

Recenzja KRUX Beam – Znasz ten kształt?

Autor: Filip Woszczek
krux

W dzisiejszych czasach tani sprzęt gamingowy nie koniecznie musi kojarzyć się z czymś gorszym. Takim produktem jest właśnie KRUX Beam, wraz z udaną podkładką Space.

Kształt myszki do złudzenia przypomina dobrze znaną Zowie EC2. Jednak mając okazję przetestować obie myszki, stwierdziłem że kształt i wymiary KRUX’a nie do końca są takie same, wręcz nieco większe. Bryła tego typu może nie przypaść do gustu użytkownikom myszek symetrycznych. Używając płaskiej Zowie FK-2 od kilku lat, po dwóch tygodniach prób przestawienia się na ergonomię nadal miałem problemy z adaptacją.

IMG 20201228 150409 1 1 scaled

Platforma testowa:

W sercu urządzenia mieści się sprawdzony, topowy sensor PMW3360. Kontynuując, nie ma tutaj mowy o dziwnych, niepożądanych ruchach kursora, wszystko jest na najwyższym poziomie. Jakby tego było mało, pod spodem znajdziemy miły gest w postaci przełącznika polling rate. LOD(Lift off Distance) możemy sprecyzować w trzech wariantach – 1.2mm, 2.4mm lub 3mm. Jeśli chodzi o ślizgacze, nie znajdziemy tutaj nie wiadomo czego, bowiem użyto tu standardowego w myszkach teflonu, który jest okej, a może troszeczkę szybszy od tych we wspomnianych Zowie.

IMG 20201228 145800 1 scaled

Przyciski

Pod przyciskami znajdziemy przełączniki Omron o żywotności 20 mln kliknięć. Sam klik głównych przycisków jest przyjemny i miękki. Po przesiadce z nieco bardziej topornych, mogą nam się przydarzyć przypadkowe kliknięcia, co powinno zniknąć po dłuższym czasie użytkowania. Rolka zadowala swoją prostotą, a przyjemnym atutem jest brak uciążliwych w czyszczeniu rowków, o czym zapominają deweloperzy współczesnych modeli. Nieco niżej od scroll’a znajdziemy gumowy przycisk zmiany DPI. Boczne przyciski wciskają się dosyć głęboko, podobnie jak w przypadku EC-2.

kruxIMG 20201228 150301 1 scaledd

Jakość

Jeśli chodzi o jakość wykonania, jest ona na bardzo przyzwoitym poziomie. Wbrew pozorom, materiał z którego wykonany jest ten sprzęt pozwoli na dobry chwyt. Można było tutaj zastosować antypoślizgowe wstawki, bądź dołączane nakładki, lecz w tej cenie i tak dostajemy dosyć dużo. Jedyna rzecz, do której mógłbym się przyczepić to dosyć ostre zakończenie tyłu myszki. O ile pasek z podświetleniem wygląda w porządku, tak brak opływowego zakończenia daje się we znaki. Jednak da się to przeżyć, zaś na pewno minusowym aspektem jest kabel, który jest dosyć sztywny jak na dzisiejsze standardy. Nawet jeśli zaopatrzylibyśmy się w mouse bungee, może nadal być niewygodny.

Podkładka

Miałem również okazję przetestować podkładkę KRUX Space. Jako, że kilka już w życiu przetestowałem, ta okazuje się wypadać bardzo pozytywnie na ich tle. Kontynuując, w cenie zaczynającej się od 20zł za najmniejszą(30×38), otrzymujemy podkładkę z obszyciem oraz metką z nazwą marki. Miłym akcentem jest wodoodporność, więc nie musimy czekać na wyschnięcie po niefortunnym wylaniu napoju. Porównując ją chociażby do Razer Gigantus V2, wydaje się być bardziej śliska, mimo oznaczenia “control” na opakowaniu. Za największy wariant(60×120) będziemy musieli zapłacić ponad trzy razy tyle, lecz myślę, że stosunek ceny do jakości jest tu jak najbardziej korzystny.

krux
krux
krux
krux
IMG 20201228 145726 1 scaledKrux

Oprogramowanie KRUX Beam oferuje wszystko to, czego potrzebujemy jeśli chodzi o kustomizację naszej myszki. Znajdziemy tam pięć zakładek: Funkcje, DPI, LED, Parametry oraz Makra. Istnieje także możliwość zmiany poszczególnych ustawień za pomocą skrótów klawiszowych, które znajdziemy w instrukcji.

kruxkrux
krux
krux
krux
krux
krux
krux
krux

Podsumowanie

KRUX w swojej ofercie ma produkty, które popularnym kształtem mogą zachęcić wielu graczy. Nie ulega wątpliwości, że w tym przypadku kształt zaczerpnięto od Zowie EC-2, lecz nie jest to nic złego. Zważając na to, że za pierwowzór zapłacimy około trzy razy więcej, Beam może okazać się dobrym wyborem na początek. Jeżeli jesteście użytkownikami myszek ergonomicznych, bardzo możliwe że ta wpasuje się w Wasze preferencje. W tym przedziale cenowym trudno będzie znaleźć coś, co wygra z tą propozycją. Jednocześnie jest to sprzęt, który pozwoli na wykorzystanie naszego potencjału umiejętności, o ile taki kształt jest pożądany. Obecna cena oscyluje w okolicach 90zł, zaś oferty sprawdzić można w tym miejscu.