Respawn.pl

Recenzja słuchawek Logitech G Pro X 2 Wireless, czy są to najlepsze słuchawki?

Autor: Marcin Skrętkowicz

Już od paru lat na rynku goszczą słuchawki Logitech G Pro X Wireless ale w końcu doczekaliśmy się odświeżonej wersji. Sprawdźmy co zmieniono lub dodano w zestawie słuchawkowych Logitech G Pro X 2 Wireless.

Logitech G, marka należąca do Logitech International, jest światowym liderem w dziedzinie sprzętu do gier komputerowych i konsolowych. Logitech G oferuje graczom wszystkich poziomów klawiatury, myszy, zestawy słuchawkowe, podkładki pod mysz i kontrolery – jest to możliwe dzięki innowacyjnemu wzornictwu, zaawansowanym technologiom i głębokiej pasji do gier. Firma Logitech International, założona w 1981 roku, z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, jest szwajcarską spółką publiczną notowaną na szwajcarskiej giełdzie SIX (LOGN) oraz na rynku Nasdaq Global Select Market (LOGI).

Pierwsza wersja przewodowa i bezprzewodowa doceniona została za wysoką jakość wykonania, trwałą konstrukcję, wymienne nauszniki, złącze USB lub jack 3,5mm oraz dopracowany mikrofon. Oczywiście nie były idealne i swoje wady posiadały. Spojrzymy dzisiaj czy coś zostało poprawione w odświeżonej wersji bezprzewodowych słuchawek Logitech G Pro X Wireless.

Specyfikacja techniczna:

 • Membrana: PRO-G o średnicy 50 mm z hybrydowych materiałów siateczkowych,
 • Magnes: neodymowy,
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz,
 • Impedancja: 38 omy,
 • Czułość: 87,8 dB SPL przy 1 mW i 1 cm,
 • Mikrofon: nerkowy (jednokierunkowy),
 • Typ mikrofonu: kondensator elektretowy,
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 Hz – 10 kHz,
 • Żywotność baterii: do 50 godzin (przy głośności na 50%),
 • Zasięg bezprzewodowy: do 30 metrów,
 • Typ połączenia: 2,4 GHz Lightspeed,
 • Złącze ładowania: USB-C,
 • Gwarancja: 2 lata.

Unboxing

Słuchawki docierają do nas w kartonowym opakowaniu utrzymanym w czerni. Z przodu pudełka zamieszczono zdjęcie produktu oraz informację, że sprzęt pracuje w oparciu o bezprzewodową technologię. Z bocznej strony znajdziemy informację o tym co odnajdziemy wewnątrz opakowania. Na odwrocie wymieniono wszystkie najważniejsze cechy produktu jak np. wsparcie DTS, Blue Voice.

Logitech G Pro X 2 Wireless 3

Co znajdziemy w środku? Pomijając same słuchawki to odnajdziemy nakładki słuchawek ze sztucznej skóry i pianki zapamiętującej kształt, dodatkowe nakładki słuchawek z materiału i pianki zapamiętującej kształt, adapter bezprzewodowy USB-A Lightspeed z portem 3,5mm, odłączalny mikrofon z piankową owiewką, kabel USB-A do USB-C, kabel jack 3,5mm, miękka torba do przechowywania oraz pełną dokumentację użytkownika.

Logitech G Pro X 2 Wireless 13

Logitech G Pro X 2 Wireless 14

Logitech G Pro X 2 Wireless 15

Wygląd

Pod względem wyglądu odświeżone słuchawki praktycznie w ogóle się nie zmieniły względem wcześniejszego modelu. Jest to nadal zestaw słuchawkowy wykonany głównie ze stopu metalu. Kwestia miejsca po założeniu słuchawek to jedno, natomiast warto wspomnieć, że konstrukcja od Logitecha ma bardzo sporo miejsca w nausznikach oraz mocno się rozciąga. Jest to super rozwiązanie dla osób, które mają większe uszy. Co prawda wersja bezprzewodowa może wydawać się trochę za ciężka no ale biorąc pod uwagę, że producent musiał zamieścić tam dodatkową baterię o bardzo dobrym czasie użytkowania to chyba można mu to wybaczyć.

Logitech G Pro X 2 Wireless 4

Logitech G Pro X 2 Wireless 5

Logitech G Pro X 2 Wireless 6

Prezentowany model ma bardzo prostą i wygodną budowę bez zbędnych dodatków, ledów czy innych rzeczy. Za co ode mnie leci ogromny plusik. Nauszniki połączone są stalowym, regulowanym pałąkiem. Pałąk został elegancko obszyty skajem, czyli sztuczną skórą w kolorze białym. Tutaj jest jedna z nowości, gdyż zastosowano dodatkowy zawias na widełkach, który pozwala użytkownikowi na delikatny obrót nauszników co pozwoli na jeszcze lepsze dopasowanie. Od dołu pałąka zastosowano trochę “gąbki”, aby słuchawki jeszcze pewniej i wygodniej leżały na naszej głowie. Lewy głośnik połączony jest z prawym przewodem poprowadzonym w pałąku i możemy zobaczyć go jedynie w miejscu gdy wychodzi z pałąka i na tym odcinku jest kręcony.

Na zewnętrznej stronie słuchawek producent postanowił użyć dobrej jakości aluminium, które jest przyjemne dla oka. Na środku zewnętrznej strony muszli natomiast znalazło się miejsce na srebrny metal z wygrawerowanym logiem Logitech.

Wszystkie elementy sterujące zamontowano na lewym nauszniku i obejmują typowe funkcje, których można oczekiwać od zestawu słuchawkowego do gier. Znajduje się tam włącznik zasilania, pokrętło głośności oraz przycisk wyciszenia mikrofonu. Doszedł przycisk odpowiedzialny za tryb podłączenia tj. słuchawki mają teraz możliwość połączenia się z bluetooth. Wszystkie te “guziczki”  odpowiednio umieszczono więc łatwo wszystko znaleźć. Osobiście po jednym dniu użytkowania bez zdejmowania słuchawek jestem w stanie wszystko odpowiednio ustawić. Również na tej słuchawce znajduje się port USB-C do ich ładowania.

Logitech G Pro X 2 Wireless 7

Logitech G Pro X 2 Wireless 8

Logitech G Pro X 2 Wireless 9

Logitech G Pro X 2 Wireless 10

Jak zatem można zaobserwować z powyższych opisów to nasuwa się pytanie – co w takim razie zmieniono w odświeżonej wersji? Głównie wnętrzności. Zastosowano tutaj przetworniki PRO-G Graphene. Oznacza to, że przy produkcji tych przetworników wykorzystano grafen, który jest zdecydowanie lżejszym materiałem. Jednocześnie zapewnia dźwięk o wysokiej wierności z wyjątkowo niskimi zniekształceniami.

Logitech G Pro X 2 Wireless 11

Podsumowanie

Mówiąc szczerze jeżeli interesuje cię zestaw słuchawkowy do esportu lub po prostu cenisz sobie jakość mikrofonu, a nie chcesz plątać się w przewodach to powinieneś pomyśleć o zakupie Logitech G Pro X 2 Wireless. Niestety sprawy tej nie ułatwi cena. W momencie publikacji niniejszej recenzji cena wynosi około 1200 PLN co jak na zestaw słuchawkowy to dość sporo ale otrzymujemy prawie perfekcyjny sprzęt o bardzo długim czasie działania na baterii. Nie będę ukrywał zmian w stosunku do pierwszej wersji jest niewiele. Po prostu ulepszono produkt idealny do jeszcze wyższego poziomu. Sam model dysponuje wbudowaną kartą dźwiękową, która ma bardzo wysoką dokładność kierunkowania dźwięku. Dodatkowo posiada bardzo rozbudowane funkcje mikrofonu, który ma wsparcie technologii Blue Vo!ce.

Mi osobiście pasują ów słuchawki. Czas pracy na baterii wyniósł u mnie około 60 godzin, a wynika to z faktu, że raczej używam ich przy głośności około 20-30% oraz często dezaktywuje jak gdzieś idę na dłużej. Jeżeli chodzi o komfort użytkowania to nie odczułem żadnych negatywnych skutków ich używania nawet przy kilku godzinach nieustannego korzystania. Prawda też jest taka, że to nie są słuchawki muzyczne ale do grania idealnie się wpasują i tutaj bardzo dobra jest aplikacja od producenta do ustawienia masy rzeczy.

Sprzęt do recenzji został dostarczony przez firmę Logitech lub firmę marketingową/PR’ową zajmującą się daną marką na rynku polskim. Portal Respawn.pl za tę recenzję przyjął gratyfikację w formie recenzowanych słuchawek. Firma nie miała żadnego wpływu na opinię wystawioną przez portal Respawn.pl oraz nie miała wpływu na autora niniejszej recenzji. Autor rozumiany jako redaktor portalu Respawn.pl