Respawn.pl

Red Bull Campus Clutch wchodzi w fazę Knockout z ponad 24 godzinnym streamem finałowym!

Autor: Michał Maćkowski

Red Bull Campus Clutch to największy na świecie, esportowy turniej w Valoranta dla studentów. Uczestnicy z ponad 50 krajów na świecie wzięli udział w licznych kwalifikacjach, których głównym celem było wyłonienie najlepszych drużyn z danego państwa. Będą one miały szansę na rywalizację o 20 000 euro oraz ekskluzywne zaproszenie na możliwość obejrzenia turnieju rangi Masters. Nadszedł czas na końcową rywalizację online, która wyłoni uczestników turnieju lanowego!

Red Bull od zawsze pokazywał swoje zaangażowanie esportem, szczególnie tym na poziomie akademickim. To dzięki Red Bullowi mogliśmy oglądać w akcji polskich graczy League of Legends, DIRT.2, Starcrafta, Rocket League czy Counter Strike: Global Offensive, którzy wspólnie z producentem napojów energetycznych rozwijali polski esport. Valorant stał się kolejnym tytułem na mapie rozwoju gamingowego Red Bulla, w który marka zaangażowała się globalnie.

Przez cały marzec, polskie drużyny rywalizowały w czterech turach kwalifikacyjnych, w których to zwycięskim teamem okazała się drużyna Candle. To ona była oficjalnym reprezentantem naszego kraju w rozgrywkach międzynarodowych, w grupie Europy Północnej. Niestety 3 czerwca ulegli reprezentacji Szwecji, przez co nie zobaczymy ich podczas transmisji finałowej. Pomimo braku naszych rodaków – szykujcie się na porcję doskonałych meczów oraz rywalizacji na najwyższym poziomie! Juś 5 czerwca w godzinach od 16:45 do 01:00, odbędzie się Polska transmisja finałowych zmagań, organizowana przez firmę 3League z ich studia, z udziałem Wojciecha “Beziego” Wróbla oraz Macieja “Luza” Bugaja.

Red Bull Campus Clutch podczas swoich rund kwalifikacyjnych zebrał ponad 25 000 uczestników, którzy na przełomie ponad 400 wydarzeń rywalizowali o miejsca na światowych finałach, które odbędą się 17-18 lipca w Madrycie. To właśnie w tym miejscu zobaczymy 10 najlepszych drużyn z całego świata, do których dołączą dwie reprezentacje krajowe – Hiszpanii oraz Stanów Zjednoczonych. Łącznie 12 drużyn zawalczy o 20 000 euro, tytuł najlepszej, studenckiej drużyny Valoranta na świecie oraz uzyska wyjątkową możliwość obejrzenia na żywo topowych, światowych drużyn podczas kolejnego turnieju z serii Masters.

Dzięki rywalizacji na najwyższym poziomie oraz globalnej transmisji, finał światowy da zawodnikom szansę na rywalizację ze swoimi przeciwnikami na najwyższym poziomie realizacyjnym. Dla wielu graczy będzie to pierwsza okazja do wzięcia udziału w tak dużym wydarzeniu esportowym, w którym będą rywalizować z drużynami z całego świata w warunkach transmisji na żywo, która rozpocznie się 05.06 od godziny 17:00 do późnych godzin nocnych.