Respawn.pl

Renegades zaproszone na DreamHack Masters Dallas

Autor: Kamil Kowala

Australijska formacja prezentuje ostatnio znakomitą formę, w efekcie czego są coraz częściej zapraszani na duże turnieje. Tym razem zgarnęli wejściówkę na DreamHack Masters Dallas.

Pierwszy skok formy można było zauważyć, kiedy do zespołu dołączyli Sean “Gratisfaction” Kaiwai oraz Jay “Liazz” Tregillgas. Prowadzenie przejął wówczas Aaron “AZR” Ward, co również przyczyniło się do ich lepszej gry. Drużyna ta osiągnęła fazę play-off na sześciu spośród ostatnich siedmiu turniejów LAN-owych.

DreamHack Masters Dallas będzie dla Renegades kolejnym sprawdzianem, na którym będą mogli udowodnić, że miejsce w TOP5 HLTV nie jest przypadkiem. Wśród potwierdzonych drużyn na turniej znajdują się, chociażby FaZe czy NiP, z którymi australijska formacja toczyła niedawno zacięte boje.

Zanim jednak przyjdzie im mierzyć się w Dallas, czeka ich przeprawa w ESL Pro League Season 9. Jak wcześniej informowaliśmy, Renegades przystąpi do tych rozgrywek z jednym, a potencjalnie nawet dwoma stand-inami. Kolegom z drużyny na pewno nie pomoże Gratisfaction, który ma kłopoty z otrzymaniem wizy. Jak jednak informowała sama organizacja, nie były to duże komplikacje, dlatego można być pewnym, że Sean wspomoże swoją drużynę w Dallas.

DreamHack Masters Dallas odbędzie się w dniach 28 maja – 2 czerwca. Pula pieniężna, jaka przypadnie do podziału dla drużyn biorących udział to 250 000$.

Lista potwierdzonych ekip na ten moment wygląda następująco:

North Ninjas in Pyjamas
Team Vitality FaZe Clan
Team Liquid Fnatic
NRG Esports Renegades
Windigo Gaming G2 Esports
FURIA Isurus