Respawn.pl

Rewolucja w Heroic trwa! Trener opuszcza zespół

Autor: Marcin Kapusta

Richard “Xizt” Landström już niebawem opuści Heroic i zakończy pierwszy epizod w swojej karierze profesjonalnego trenera!

Duńska organizacja Heroic poinformowała, że Xizt ustąpi ze stanowiska głównego trenera dywizji Counter-Strike’a po światowych finałach BLAST Premier 2023. Ogłoszenie nastąpiło po wymuszonych perturbacjach kadrowych i odejściu Caspera “cadiaNa” Møllera. Decyzja została podjęta obopólnie, a przedłużona w styczniu bieżącego roku umowa przestanie obowiązywać po zmaganiach w Abu Zabi.

Trenerskie początki Xizta usłane różami

Na podstawie obopólnego porozumienia opuszczę Heroic po BLAST Premier World Final. Nie była to łatwa decyzja, ale wspólnie z Heroic doszliśmy do wniosku, że w interesie wszystkich jest, abyśmy poszli własnymi drogami.

 

Z wielką radością i dumą wspominam czas spędzony w Heroic. Zbudowaliśmy coś niesamowitego – od bycia wygwizdanymi na stadionie po świętowanie i oklaski na koniec. Nasz styl gry był wyjątkowy, dynamiczny i momentami zabawny – to był główny powód, dla którego zdecydowałem się dołączyć. Czuję, że włożyłem wiele w rozwój jednego z najbardziej utytułowanych zespołów w erze CS:GO.

 

Dziękuje wszystkim pracownikom Heroic i oczywiście graczom, byliście dla mnie jak rodzina. Ogromne podziękowania kieruję także do wszystkich fanów Heroic za wspieranie nas na dobre i złe. Cóż to była za podróż. Jestem podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość

– oświadczył Xizt za pośrednictwem platformy X

Xizt we wrześniu 2021 roku zakończył karierę profesjonalnego gracza, trwającą ponad dwanaście lat. Przez ten czas zdobył cenne doświadczenie w barwach Fnatic czy Ninjas in Pyjamas. Swój bagaż doświadczeń postanowił wykorzystać w roli szkoleniowca. Zaledwie miesiąc później objął pieczę nad Heroic, zastępując w obowiązkach Nicolaia “HUNDENA” Petersena. Szwed fenomenalnie poradził sobie z tym wyzwaniem, a drużyna pod jego rządami stała się jedną z najlepszych na arenie międzynarodowej. Jego podopieczni sięgnęli po mnóstwo spektakularnych sukcesów, w tym tytuły mistrzowskie trzech prestiżowych turniejów – Pinnacle Cup Championship, BLAST Premier Fall Finals 2022 oraz BLAST Premier Spring Groups 2023. Wywalczyli także wicemistrzostwo IEM Katowice 2023 i Majora IEM Rio 2022.

BLAST Premier ostatnim tańcem w wykonaniu Xizta

BLAST Premier World Final 2023 to ostatni turniej Xizta pod banderą Heroic. Warto wspomnieć, że przez ostatnie wydarzenia duńska organizacja na arabskie rozgrywki musiała zarejestrować dwóch zmienników – Rasmusa “Zyphona” Nordfossa oraz Jasona “salazara” Salazara. Dziś w meczu inauguracyjnym Duńczycy uznali wyższość FaZe Clanu, a jutro bez buforu bezpieczeństwa podejmą MOUZ. Przegrany tego starcia pożegna się z turniejem.

Skład Heroic podczas BLAST Premier World Final 2023 wygląda następująco:

  • Denmark Peter “dupreeh” Rasmussen
  • Denmark Rasmus “sjuush” Beck
  • Denmark Rene “TeSeS” Madsen
  • Denmark Rasmus “Zyphon” Nordfoss (zmiennik)
  • Denmark Jason “salazar” Salazar (zmiennik)
  • Sweden Richard “Xizt” Landström (trener)