Respawn.pl

Rewolucja w Let Us Cook! Snax i spółka wycofali się z ESL MP

Autor: Marcin Kapusta

Rozpoczęła się ogromna rewolucja kadrowa w szeregach Let Us Cook. W obliczu odejścia dwóch graczy drużyna wycofała się z ESL Mistrzostw Polski!

Zaledwie dwa tygodnie temu w kuluarach krążyły doniesienia, że Pompa Team powróci na scenę CS:GO wraz z przygarnięciem pod swoje skrzydła graczy Let Us Cook. Niemniej radosne przesłanki przerodziły się dziś w gorycz. Wszystko za sprawą odejścia Sebastiana “fr3nda” Kuśmierza i Pawła “byaliego” Bielińskiego z kolektywu Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego.

Mój czas w Let Us Cook dobiegł końca. Chciałbym podziękować całemu zespołowi za wszystkie dobre, jak i złe chwile. Przez ten czas zdecydowanie rozwinąłem się jako zawodnik. Jestem gotowy na kolejny krok naprzód, więc rozważę każdą ofertę.” – ogłosił fr3nd za pośrednictwem Twittera. “Nie będę kontynuował gry z Let Us Cook. Podejrzewam, że spróbuje ostatni raz w Counter-Strike’a 2 coś pograć, może do końca roku i powoli trzeba kończyć karierę. Dziękuje moim teammatom, życzę Wam powodzenia w przyszłości.” – wtórował byali. Nadwiślański weteran ujawnił, że drużyna nadal będzie rywalizować na scenie i nie zostanie w najbliższym czasie rozwiązana.

W wyniku odejścia byaliego i fr3nda, Let Us Cook zrezygnowało z udziału w trwającej wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2023. “Ze względu na zmiany kadrowe i brak możliwości uzupełnienia składu spełniającego wymagania rozgrywek, drużyna Let Us Cook podjęła decyzję o wycofaniu się z turnieju. Oznacza to, że PACT.mix wygrywa walkowerem i awansuje do grupy drugiej szansy.” – poinformowali organizatorzy krajowego czempionatu.

Znamy potencjalnego następcę fr3nda?

Jeżeli chodzi o potencjalnych kandydatów do wypełnienia powstałych luk, to jednym z nich jest Łukasz “mwlky” Pachucki. 20-latek przez ostatnie dni wspomagał zespół Snaxa i ma być przymierzany do objęcia roli nominalnego snajpera. “Dostałem powołanie od trenera, bo trzeba pomóc. Można powiedzieć, że to są takie testy. Sprawdzamy, jak mi się gra z nimi i im ze mną. I zobaczymy, co będzie dalej. Myślę, że skład jest bardzo dobry, ale trudno mi powiedzieć, co będzie dalej. Zobaczymy, co czas pokaże.” – powiedział mwlky w jednym z pomeczowych wywiadów.

Aktualny skład Let Us Cook wygląda następująco:

  • Poland Janusz “Snax” Pogorzelski
  • Romania Raul “Blytz” Gligor
  • Romania Alexandru “s0und” Stefan
  • Poland Łukasz “mwlky” Pachucki (okres testowy)
  • Poland Adrian “imd” Pieper (trener)