Respawn.pl

Riot zablokował wypożyczenie KennySa do dywizji Valoranta?

Autor: Aleksander Kurcoń
kennyS

Ciekawe informacje pojawiają się na temat Kenny’ego “KennyS” Schruba. Francuz miał przenieść się do dywizji Valoranta OG, ale wypożyczenie zablokował Riot Games.

Dużo mówiło się o potencjalnym transferze KennySa do Valoranta. Snajper dotychczas kojarzony z CS:GO miał zmienić grę w zeszłym roku. Do zmiany ostatecznie nie doszło, ale już wiemy dlaczego.

Informacje na ten temat ujawnił JMR Luna – CEO organizacji OG – na łamach DotEsports. Według niego jego klub był już dogadany z G2 Esports na temat potencjalnego wypożyczenia Schruba do swojej drużyny. Francuz miał trafić do OG na 2-3 miesiące i pomóc zespołowi w rozgrywkach French VALORANT Regional League.

Ostatecznie do wypożyczenia nie doszło, bo zostało ono zablokowane przez Riot Games. Sam KennyS zgodził się na taki ruch i nawet zgodził się na spore obniżenie swojego wynagrodzenia, by postawić pierwszy krok w Valorancie. Sam gracz również później potwierdził, że rozmowy między nim, G2 i OG się odbyły i przebiegły pomyślnie. Wypożyczenie jednak nie stało się faktem, bo Riot Games nie zgodził się na takie warunki umowy między organizacjami. Tym samym nie zobaczyliśmy KennySa w nowych warunkach – w Valorancie. Zapewne gdyby rozmowy toczyły się na temat definitywnego transferu, problemu by nie było.