Respawn.pl

Riptorek Mistrzem Polski w FIFA 23!

Autor: Michał Maćkowski
FIFA 23 Mistrz Polski

Za nami finały w ramach PKO Bank Polski Ekstraklasa Games. Najlepszym w Polsce w FIFA 23 okazał się reprezentant Jagiellonii Białystok – Kamil “Riptorek” Soszyński. 

Nieco niespodziewanie zakończyła się kolejne edycja PKO Bank Polski Ekstraklasa Games. Intensywne rozgrywki w ostatni weekend wyłoniły nowego Mistrza Polski, który pokonał w finale reprezentanta Pogoni Szczecin. Sezon w Polsce w FIFA 23 można powiedzieć, że dobiegł już prawie końca i zawodnikom pozostały rozgrywki międzynarodowej.

Riptorek zdobywa tytuł mistrz polski FIFA 23

Sobotnia rywalizacja w ramach PKO Bank Polski Ekstraklasa Games pozwoliła wyłonić czwórkę najlepszych zawodników w Polsce i którzy nadal mieli szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Po sobotniej walce do niedzielnych zmagań awansowali: Riptorek (Jagiellonia Białystok), damie (Raków Częstochowa), Błachu (Pogoń Szczecin) oraz Zalewskky (Lechia Gdańsk).

W pierwszym meczu niedzielnych rozgrywek gracz Pogoni Szczecin pokonał faworyta do wygrania całego sezonu, czyli Damiana “damie” Augustyniaka, który gra pod barwami aktualnego lidera Ekstraklasy. W drugim pojedynku Riptorek zdołał pokonać Zalewskiego, ale w finale górnej drabinki przegrał z Szymonem “Błachu” Błachowiakiem, przez co o awans do finału musiał walczyć w dolnej drabince.

Rywalizacja o drugie miejsce w finale sezonu rozpoczęła się w dolnej drabince po wygraniu Damiego nad Zalewskim. Wiele osób stawiało reprezentanta Rakowa jako faworyta do wygrania całego sezonu, jednak gracz Jagiellonii Białystok zaskoczył w finale dolnej drabinki, wygrywając pierwszy mecz aż 5:1, a dwumecz 5:3. W finale ponownie mieliśmy okazję zobaczyć pojedynek pomiędzy Rakowem Częstochowa a Pogonią Szczecin.

Finał pełen emocji

Dzięki awansie do finału z górnej drabinki reprezentant Pogoni Szczecin posiadał przewagę jednej wygranej nad swoim rywalem. To jednak nie starczyło na dobrze dysponowanego Riptorka, który w pierwszym rozgrywanym dwumeczu wygrał 5:4 i doprowadził do remisu. Ostatecznie w decydującym dwumeczu reprezentant Jagiellonii wciąż zaskakiwał i wygrał 5:3, a cały finał 2:1.

Tak o to w tej sposób Kamil “Riptorek” Soszyński został Mistrzem Polski w FIFA 23, zgarniając przy tym nie tylko tytuł mistrzowski, ale także 20 000 złotych.

Co ciekawe, szerokim echem w społeczności FIFA 23 odbił się mecz pomiędzy Lechią Gdańsk a Legią Warszawa. Wszystko ze względu na błąd, który przerwał mecz w 90 minucie, kiedy do rzutu wolnego podchodził reprezentant drużyny ze stolicy.