Respawn.pl

ritchiEE opuszcza GORILLAZ! Zespół flushy tymczasowo wspomoże były gracz Gambit

Autor: Marcin Kapusta

Zmiany w GORILLAZ to już istna telenowela. Dziś doszło do kolejnej, wszak szeregi zespołu Robina “flushy” Rönnquista opuścił Richard “ritchiEE” Mestdagh!

Trzon GORILLAZ nieprzerwanie od kwietnia bieżącego roku stanowią Miikka “suNny” Kemppi, Robin “flusha” Rönnquist oraz Jere “sergej” Salo. CS-owi weterani mają jednak ogromny problem z domknięciem całej układanki. Dlaczego więc każdy z graczy po krótkim okresie czasu postanawia opuścić kolektyw? Sprowadza się to do kilku czynników, ale najważniejszym jest z pewnością brak zaplecza organizacyjnego. Żadna z większych marek nie chce zainwestować w ten projekt, ponieważ po prostu nie posiada długoterminowej wizji, a osiągane wyniki mówią same za siebie…

Zaledwie kilka dni po stworzeniu drużyny, jej szeregi opuścił Bugra “Calyx” Arkin. Niedługo później na podobny ruch zdecydował się Rokas “EspiranTo” Milasauskas, który po prostu tam nie pasował. Powstałe luki tymczasowo zapełnili Yasin “xfl0ud” Koc oraz Niels Christian “NaToSaphiX” Sillassen. Duńczyk rozegrał z ekipą czternaście spotkań, natomiast młody Turek wspomagał ją do 10 sierpnia. Wtedy wróciliśmy do początku, bowiem skład znów uszczuplił się do trzech osób. Cztery dni później flusha i spółka sięgnęli po Kevina “HS-a” Tarna i Richarda “ritchiEE-go” Mestdagha. Jak widać, 23-letni Belg również nie zagrzał miejsca w GORILLAZ na zbyt długo.

Podopiecznych Sergeya “Lmbta” Bezhanova w nadchodzących rozgrywkach wspomoże były reprezentant Gambit Esports, Anton “supra” Tšernobai. Tym samym ponownie złączy drogi z HS-em, z którym jeszcze do niedawna występował pod banderą Nordavind. Ich wspólna przygoda zakończyła się w sierpniu, gdy cały skład CS:GO norweskiej organizacji wylądował na liście transferowej.

Aktualny skład GORILLAZ wygląda następująco:

  • Szwecja Robin “flusha” Rönnquist
  • Finlandia Miikka “suNny” Kemppi
  • Finlandia Jere “sergej” Salo
  • Estonia Kevin “HS” Tarn
  • Estonia Anton “supra” Tšernobai (zmiennik)
  • Ukraina Sergey “Lmbt” Bezhanov (trener)