Respawn.pl

RMR B: G2 i ekipa ZywOo zagrają w Paryżu

Autor: Filip Woszczek
G2

Czwartkowy mecz był dla G2 dość łatwą przeprawą. Lider rankingu HLTV zagra w Paryżu, pokonując Cloud9 bez straty mapy. Szczęśliwcami są także zawodnicy Vitality, którzy zagwarantowali sobie miejsce na turnieju po trzymapowym pojedynku przeciwko BIG.

Mocny start ze strony niemieckiej formacji przyćmił defensywę rywali, pozwalając im na zdobycie aż 9 rund. Vitality nie miało zbyt wiele do powiedzenia po zmianie stron, ponieważ ekipa BIG błyskawicznie zbliżyła się do punktu meczowego, później zdobywając brakujący punkt.

Role odwróciły się na Nuke, gdzie to reprezentanci francuskiej organizacji narzucali tempo gry. Dziesięć rund w ataku zdecydowanie wystarczyło, by zakończyć tę mapę nie pozwalając rywalom na zdobycie dwucyfrowej liczby punktów.

Wydawało się, że Vitality całkowicie objęło prowadzenie, ponieważ pierwsza połowa na Overpassie jednoznacznie wskazywała, że są bardzo blisko zwycięstwa w tym spotkaniu. Po zdobyciu 11 rund w obronie, brakujące 5 było już formalnością.

BIGbb12vvVitality
Mirage 16:10, Nuke 9:16, Overpass 7:16

Zawodnicy Cloud9 długo musieli szukać odpowiedzi na dobrą defensywę ze strony G2, ponieważ pierwszy punkt na ich koncie widniał dopiero po ósmej rundzie. To wtedy rozpoczęła się seria wygranych rund, dając im pięć punktów. Pomimo wygranej kluczowej pistoletówki, ekipa Nikoli “NiKo” Kovač zdobyła 6 rund z rzędu, co oznaczało wygraną na tej mapie. Co ciekawe, najlepszym zawodnikiem starcia na tej mapie był Rasmus “HooXi” Nielsen, kompletując aż 26 fragów.

Identycznie jak na poprzedniej mapie, Inferno przez większość pierwszej połowy zostało zdominowane przez zawodników niemieckiej organizacji. Dziesięć rund zaliczki mogło nie okazać się wystarczającą liczbą, ponieważ ekipa Cloud9 bardzo dobrze radziła sobie po stronie atakującej. Pod koniec tej mapy atmosfera była dość napięta, ponieważ gracze C9 byli już tylko 2 rundy za rywalami (13:15). Do dogrywki jednak nie doszło, więc G2 Esports mogło cieszyć się z wygranej w tym spotkaniu.

G2g220c9Cloud9
Vertigo 16:6, Inferno 16:13

Zarówno G2, jak i Vitality zagrają jeszcze jeden mecz, który zadecyduje o tym, kto awansuje bezpośrednio do fazy Legend, omijając wcześniejsze rozgrywki fazy Pretendentów. Ich spotkania zaplanowane są na jutro o godzinie 13:45.

Więcej informacji o BLAST.tv Europe RMR B znajdziecie w naszej dedykowanej relacji.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Brak opisu.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.