Respawn.pl

Roblox wkracza dziś na amerykańską giełdę

Autor: Michał Maćkowski
Roblox

Roblox, czyli wielka platforma do gry wchodzi dzisiaj oficjalnie na amerykańską giełdę. Podczas początków pandemii koronawirusa dziennie na platformie logowało się nawet 31 milionów osób.

Jeżeli nie słyszeliście jeszcze o Robloxie to biegnę z pomocą. Roblox to amerykańska platforma do gier, w której gracze mogą ukształtować dozwoloną rozgrywkę w praktycznie dowolnym trybie. Gracze mogą sami tworzyć świat za pomocą prostych narzędzi i rywalizować lub współpracować z graczami z każdego zakątka świata. Na platformie można również tworzyć między innymi swoje skórki, które potem możemy wystawić na rynku.

Podczas pandemii koronawirusa Roblox doznał prawdziwego oblężenia, bowiem gracze rzucili się w wir rozgrywki. Według statystyk na platformie dziennie grało nawet 31 milionów osób, kiedy to wszyscy siedzieliśmy pozamykani w domach.

Dzisiaj oficjalnie Roblox wkracza na amerykańską giełdę. Jedna akcja ma kosztować 45 dolarów, jednak jej cena może bardzo szybko wzrosnąć. Niedawno firma zaczęła współpracę z takimi markami jak Netflix czy Marvel, dzięki czemu gracze mogą otrzymać unikalne przedmioty właśnie ze znanych produkcji tych wytwórni.

Akcje Roblox Corporation możecie zobaczyć tutaj.