Respawn.pl

Strona główna » Rockstar potwierdza, że trwają zaawansowane prace nad GTA 6!

Rockstar potwierdza, że trwają zaawansowane prace nad GTA 6!

Autor: Marcin Kapusta

Studio Rockstar Games oficjalnie potwierdziło, że trwają pracę nad kolejną grą z serii Grand Theft Auto. Długo wyczekiwane GTA 6 na horyzoncie!

Dziś amerykański producent zaskoczył swoich fanów, ponieważ ogłosił szczegóły dotyczące GTA 5 dla konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series. Ponadto potwierdził, że trwają pracę nad nowym tytułem z serii Grand Theft Auto.

Biorąc pod uwagę bezprecedensową długowieczność GTA 5 wiemy, że wielu z Was pytało nas o nową odsłonę serii Grand Theft Auto. Z każdym nowym projektem, który rozpoczynamy, naszym celem jest zawsze znaczne wykroczenie poza to, co do tej pory udało nam się dostarczyć. Z przyjemnością potwierdzamy, że aktywne prace nad kolejną odsłoną serii Grand Theft Auto są w toku. W imieniu całego naszego zespołu dziękujemy wszystkim za wsparcie i nie możemy się doczekać, aby razem z Wami wkroczyć w przyszłość.” – oświadczyło Rockstar Games. Na ujawnienie szczegółów, takich jak cena gry czy data premiery, będziemy musieli jeszcze poczekać. Niemniej oczekiwania względem GTA 6 są niesamowicie wysokie, zważywszy na to, że od wydania piątej części kultowej serii minęło już prawie osiem lat.

GTA 5 na konsolach już niebawem

Konsolowicze mają spore powody do radości. Rockstar ogłosił bowiem, że GTA 5 oraz GTA Online pojawią się na platformach PlayStation 5 i Xbox Series już 15 marca.

Oficjalny komunikat: 

“GTA 5 i GTA Online na PS5 i XBox Series X/S zapewnią graczom przebojowe wrażenia z otwartego świata. Szczerze doceniamy wsparcie całej społeczności na przestrzeli lat, ponieważ gra wkracza teraz w bezprecedensową trzecią generację konsol.

Gry oferują nowe tryby graficzne z rozdzielczością do 4K i 60 klatek na sekundę, ulepszenia tekstur, opcje HDR i Ray-Tracing, a także oferują postęp techniczny najnowszej generacji konsol z szybszym czasem ładowania, wciągającym dźwiękiem 3D i innymi funkcjami.

Gracze PS4 i Xbox One, którzy chcą kontynuować swoją przygodę na sprzęcie najnowszej generacji, będą mogli przenieść zarówno swoje postępy w trybie fabularnym GRA 5, jak i dotychczasowe postacie i postępy w GTA Online za pomocą jednorazowej migracji w momencie premiery.

Ponadto w momencie premiery zadebiutuje nowa, samodzielna wersja GTA Online dla PlayStation 5 i Xbox Series X/S – dostępna za darmo przez pierwsze trzy miesiące dla graczy PS5, dzięki czemu nowi gracze będą mogli łatwiej poznać wszystko, co GTA Online ma do zaoferowania.

GTA Online na konsolach PS5 i Xbox Series zawiera także szereg ulepszeń, w tym możliwość pomięcia prologu trybu fabularnego GRA 5 przed przejściem do trybu online oraz zupełnie nowy samouczek. Nowi gracze GTA Online uzyskają natychmiastowy dostęp do wyboru jednego z czterech nielegalnych biznesów – motocyklisty, menedżera, właściciela klubu nocnego lub handlarza bronią. Otrzymają również pokaźną sumę GTA$, która pomoże wybrać posiadłość, wysokiej klasy pojazd i uzbrojenie niezbędne do rozpoczęcia działalności. Powracający gracze będą mieli możliwość skorzystania z “Kreatora Kariery” w dowolnym momencie.

Wersja GTA Online na PS5 i Xbos Series X/S zawiera również nowy warsztat samochodowy Hao’s Special Works, znajdujący się w LS Car Meet, który pozwoli graczom ulepszyć wybrane pojazdy (pięć nowych pojazdów i pięć istniejących w momencie premiery).