Respawn.pl

roeJ odchodzi z Fnatic! Duńczyk znów u boku nicoodoza

Autor: Marcin Kapusta
roej ex-preasy

Fredrik “roeJ” Jørgensen ponownie zjednoczył swoje esportowe drogi z byłymi członkami Copenhagen Flames, Nico “nicoodozem” Tamjidim i Danielem Vorborgiem! 

Kolejne pożegnania z obozem Fnatic. Zaledwie dziesięć dni temu współpracę z brytyjską organizację zakończył William “mezii” Merriman, który postanowił kontynuować swoją karierę w Teamie Vitality jako następca Emila “Magiska” Reifa. Z kolei wczoraj (tj. 11 listopada) Fredrik roeJ” Jørgensen trafił do Preasy Esports. Pod banderą duńskiego klubu ponownie zjednoczy swoje CS-owe ścieżki z byłymi członkami Copenhagen Flames, Nico “nicoodozem” Tamjidim i trenerem Danielem Vorborgiem.

Zagraniczny epizod dobiegł końca 

Kontynuując proces przebudowy naszego składu CS2 z ambicją rywalizacji z najlepszymi, dziś żegnamy się z Fredrikiem “roeJem” Jørgensenem. W przyszłości będzie rywalizował w Preasy i ponownie połączy siły z Nico “nicoodozem” Tamjidim. W ciągu ostatniego półtora roku jego biegła umiejętność fragowania i wyjątkowe umiejętności w grze odegrały kluczową rolę w dotarciu do Fazy Legend Majora i wzniesienia trofeum na Elisa Masters 2022. Dziękujemy mu za jego nieoceniony wkład. Co dalej z Fnatic? Aktywnie przyglądamy się dostępnym opcjom wzmocnienia naszego składu i poświęcimy niezbędny czas, aby mieć pewność, że zbudujemy możliwie najlepszy zespół” – zakomunikował zarząd Fnatic za pośrednictwem platformy X.

roeJ zasilił szeregi Fnatic na początku czerwca 2022 roku. Utożsamiając się z charakterystycznymi pomarańczowo-czarnymi barwami, zdołał m.in. zwyciężyć Elisa Masters Espoo, wywalczyć wicemistrzostwo trzeciego sezonu REPUBLEAGUE oraz dotrzeć do ćwierćfinałów Majora IEM Rio, pozostawiając w pokonanym polu Cloud9, NiP, ENCE czy BIG.

Aktualny skład Fnatic wygląda następująco:

  • Sweden Freddy “KRIMZ” Johansson
  • Australia Christopher “dexter” Nong
  • France Aurelien “afroo” Drapier
  • United Kingdom Jamie “keita” Hall (trener)

roeJ wraca do korzeni

Po rozstaniu z Fnatic, roeJ natychmiast został ogłoszony zawodnikiem Preasy. To nowa organizacja z Danii, która w sierpniu bieżącego roku skompletowała swój pierwszy skład CS:GO. Znaleźli się w nim Ismail “refrezh” Ali, Thomas “TMB” Bundsbæk, Nico “nicoodoz” Tamjidi, Alexander “Altekz” Givskov, Alexander “tOPZ” Miklagard oraz trener Daniel Vorborg.

Z radością przedstawiamy najnowszego członka rodziny Preasy, roeJa. Przenosząc się z międzynarodowej potęgi Fnatic, roeJ powraca do swoich korzeni, dołączając do w pełni duńskiego składu i demonstrując swoje oddanie naszej ojczyźnie. Wielkie brawa dla Fnatic za szybkie i bezproblemowe dopięcie transferu. Nie możemy się doczekać, aż wspólnie rozpoczniemy nowy rozdział, wyniesiemy naszą grę na nowy poziom i zapewnimy elektryzujące wyniki!” – oświadczyła organizacja Preasy. Tym samym roeJ wszedł w buty najmniej doświadczonego zawodnika kolektywu, toPZa.

tOPZ próbował ogrywać role kontrolujące mapę, ale nie była to jego naturalna siła jako gracza, a w CT refrezh może zrobić krok do tyłu i grać na bardziej kotwicznych pozycjach, co chciał robić od samego początku” – stwierdził Vorborg na łamach HLTV.

Aktualny skład Preasy wygląda następująco:

  • Denmark Ismail “refrezh” Ali
  • Denmark Nico “nicoodoz” Tamjidi
  • Denmark Thomas “TMB” Bundsbæk
  • Denmark Alexander “Altekz” Givskov
  • Denmark Fredrik roeJ” Jørgensen
  • Denmark Daniel “vorborg” Vorborg (trener)