Respawn.pl

Roll up, czyli świetna alternatywa dla green screena – Drukarnia Wojewoda

Autor: Krzysztof Sarna

Branża streamerska zdecydowanie się nie zatrzymuje i nieustannie brnie do przodu. O technikach twórców transmisji na żywo można by mówić i, mówić i tak też będzie tym razem. Bezsprzecznie każdy z nas kojarzy green screena. Co, jednak gdybyśmy Wam powiedzieli, że mamy lepszą alternatywę dla tego typu rozwiązania?

Wszystko ma swój kres i wydaje się, że nie inaczej jest z green screenami, które powoli zaczynają przechodzić do lamusa. Co zatem w najbliższym czasie może wzbić się na szczyt? Wiele wskazuje na to, że mogą to być rollupy!

Niektórzy zapewne zadadzą pytanie, skąd tak odważna teza, jakoby pospolite green screeny miały odejść w odstawkę. Po odpowiedź wcale nie trzeba sięgać tak daleko, ponieważ większość streamerów czy YouTuberów wykorzystuje już swoje normalne tło w pokoju. Konwersując o nich, nie można oczywiście pominąć Drukarni Wojewoda, która bardzo dobrze orientuje się w tym zagadnieniu, ale nie tylko.

W przypadku, gdy ktoś posiada sam materiał green screena, to bardzo przydatne mogą okazać się kasety rollupa, których wyboru możemy dokonać od 85 do 200 centymetrów. Wysokość materiału z rollupa ma 200 cm. Produkt jest dostępny w wersji ekonomicznej, standard, strong  i exclusive, a ceny startują już od 185 PLN. Z pewnością też niejeden z nas borykał się z sytuacją, gdy w jego pokoju było ciemno albo brakowało tego dostatecznego światła. Dlatego też w ręce konsumentów oddane zostały dwie lampy LED łatwo mocowane za pomocą klipsa do masztu rollupa.

Kolejnym atutem rollapów jest ich użyteczność. Łatwo wysuwane tło można w kilka sekund przygotować do nagrywania. Gracze najchętniej do nagrań zamawiają tło o wysokości 200 cm  i szerokości 100 lub 120 cm. Jest to optymalna powierzchnia, aby zasłonic pokój.  Po nagraniu wsuwamy do kasety materiał. Sama kaseta po zwinięciu materiału zajmuje 10×10 cm i szerokość materiału. Do każdego rollupa Drukarnia Wojewoda załącza torbę do przechowywania i łatwego transportu.

A skoro rollupy i drukarnia, to nie można przecież zapomnieć o projektach na zamówienie. Projekt może zawierać dowolny kolor tła. Logo, ikonkę, awatara, dowolny napis. Projekt można przygotować samemu lub zamówić W Drukarni Wojewoda. Przygotuje go doświadczony grafik, a Ty wysyłasz tylko wytyczne. Przebierać możemy w wielu formatach i wymiarach, a także rodzajach – reklamowych, kompaktowych, a także dwustronnych. Jeśli jednak wolisz tradycyjny greenscreen to uwaga, możesz zamówić rollupa z zielonym wydrukiem:)

Drukarnia Wojewoda ma bardzo duży asortyment, ale najważniejszą cechą jest to, że założona w 2010 roku służy klientowi i w głównej mierze skupia się na spersonalizowanych zamówieniach. Sporym plusem jest również szeroki wachlarz. Co zatem jeszcze można nabyć w drukarni wywodzącej się z Brzeska? Dekoracje ślubne, fototapety, wszelkiego rodzaju gadżety reklamowe, koszulki, kubki, podkładki pod myszki, tła fotograficzne, ścianki wystawiennicze a to i tak nie wszystko!

Wybitną jakość gwarantują sprawdzone maszyny i tusze. Drukarnia Wojewoda może się pochwalić terminowością zleceń oraz wieloletnim, ponad dziesięcioletnim doświadczeniem.

Materiał powstał przy współpracy z Drukarnia Wojewoda.