Respawn.pl

ropz odznaczony statuetką MVP za ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Piętnasta odsłona ESL Pro League jest już za nami! Pozostała nam już tylko jedna forma podsumowania, a mianowicie najbardziej wartościowy zawodnik meczu. Z racji, że to FaZe Clan został najlepszą drużyną CS-owej Ligi Mistrzów, to nagroda MVP musiała powędrować do gracza tej organizacji. Wyróżnienie zatem otrzymał Robin “ropz” Kool.

FaZe Clan wygrał piętnastą odsłonę ESL Pro League mimo słabego startu w fazie grupowej. Przypomnijmy, że organizacja zza oceanu przegrała swoje pierwsze dwa mecze, ale później prezentowała dobrą formę, wygrywając niespodziewanie w ćwierćfinale nawet z Natus Vincere. Uznano, że najlepszym graczem FaZe podczas piętnastej odsłony CS-owej Ligi Mistrzów był ropz.

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Sosnowca – Ważne żeby esport przełożył się na rozwój wszystkich dziedzin naszego życia

Przy przedstawianiu wielkanocnej sylwetki nie może oczywiście zabraknąć liczb. Ogólny rating ropza na przestrzeni całej imprezy wyniósł 1.16, gdzie w fazie play-off ocena ta zwiększyła się do 1.21. Przez cały turniej podopieczni Roberta “RobbaNa” Dahlströma rozegrali 23 mapy. Estończykowi najgorzej poszło na Duście 2 w starciu z ENCE oraz Mirage’u przeciwko Players. Na arenach tych reprezentant FaZe zanotował rating 0.86. Łącznie natomiast 22-latek pięciokrotnie miał rating poniżej 0.99. Jeśli natomiast mamy mówić o najlepszej lokacji, to taką był Dust2 w meczu z Teamem Vitality, ponieważ wtedy stosunek zabójstw do śmierci tego gracza wyniósł 25-7, co przełożyło się na rating w postaci 2.01!

Warto także wspomnieć, że Lotan “Spinx” Giladi i Helvijs “broky” Saukants byli największymi konkurentami ropza w wyścigu o nagrodę MVP. 

Dla Estończyka to druga nagroda MVP w dotychczasowej karierze. Pierwsze wyróżnienie 22-latek zdobył również za finały ESL Pro League, a mowa tu dokładnie o dziesiątym sezonie tych rozgrywek. 

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.