Respawn.pl

ropz z nagrodami MVP za ESL Pro League 17

Autor: Michał Maćkowski

Za nami siedemnasty sezon ESL Pro League, który wpadł w ręce zawodników FaZe. Nie mogło więc być inaczej i nagrody MVP otrzymał jeden z zawodników europejskiej formacji. 

Siedemnasty sezon ESL Pro League to już historia, która najlepiej zakończyła się dla zawodników FaZe. Europejska formacja wygrała w finale rozgrywek przeciwko Cloud9, wygrywając tym dwa ważne wydarzenia. Więcej o wyczynie FaZe przeczytacie tutaj.

ropz najlepszym zawodnikiem ESL Pro League 17

Oczywiście po zakończeniu sezonu ESL Pro League, nie mogło zabraknąć wręczenia indywidualnej nagrody dla najlepszego zawodnika. Tym razem dwie nagrody MVP od dwóch różnych podmiotów przyznane zostało reprezentantowi FaZe – Robin “ropz” Kool, który bardzo dobrze spisywał się podczas całych rozgrywek.

Jedną z nagród przyznał organizator turnieju ESL, który nagrodził młodego Estończyka. Statystyki ropza robią wrażenie, a na osiemnaście rozegranych map, tylko cztery razy notował rating poniżej jeden. Na dodatek 23-latek był kluczową postacią swojej drużyny w finale, gdzie osiągnął wynik 1,28. Najlepszym wynikiem gwiazda FaZe popisała się na Inferno w meczu przeciwko FORZE, gdzie zdobył na jednej mapie 33 fragi, ginąc przy tym zaledwie trzynaście razy.

Druga nagroda od ropza od HLTV

Największy portal na temat CS:GO także przyznał swoją indywidualną nagrodę. Tak jak w przypadku organizatora MVP w padło w ręce ropz’a. Co ciekawe na drugim miejscu w kolejce po nagrodę indywidualną ustawił się reprezentant Cloud9 Sergey “⁠Ax1Le⁠” Rykhtorov. Gdyby rosyjsko-kazachstański zespół wygrał finał, to nagroda powędrowałaby w ręce właśnie Rosjanina.