Respawn.pl

Rosjanie wykradli dane ze STALKERA 2! Producenci gry nękani

Autor: Marcin Kapusta

Rosyjski kolektyw hakerski “Vestnik TSS” wykradł dane ze STALKERA 2 i wysunął wobec producentów gry żądania!

Wczoraj na rosyjskim serwisie społecznościowym VK pojawiły się przecieki dotyczące gry STALKER 2, której premiera zaplanowana jest na 2023 rok. Upublicznił je moskiewski kolektyw hakerski Vestnik TSS, który zagroził ukraińskiemu studiu GSC Game World ujawnieniem kolejnych elementów drugiej odsłony STALKERA, jeśli do 15 marca nie spełni ultimatum hakerów. Grupa zażądała m.in. przywrócenia rosyjskiego dubbingu do STALKERA oraz zmianę nastawienia do graczy z Rosji i Białorusi.

W obliczu wykradnięcia przez Vestnik TSS kilkudziesięciu gigabajtów materiałów ze STALKERA 2, producenci gry wydali obszerne oświadczenie. Oto jego treść:

Ostatnio konto naszego pracownika zostało zhakowane. Odpowiedzialność ponoszą za to osoby z rosyjskiej sieci informatycznej. Zamierzają oni wykorzystać uzyskane dane do szantażu i zastraszania. To nie pierwsza próba włamania i wykradnięcia danych, w tym informacji osobowych. Od ponad roku walczymy z ciągłymi cyberatakami. Mieliśmy do czynienia z szantażem, aktami agresji, próbami zaszkodzenia graczom i fanom oraz wysiłkami mającymi na celu zniszczenie reputacji naszej firmy.

 

Jesteśmy ukraińską firmą, i jak większość Ukraińców doświadczyliśmy wiele rzeczy, które są o wiele bardziej przerażające: zniszczone domy, zrujnowane życie, śmierć naszych bliskich. Próby szantaży czy zastraszania nas są całkowicie daremne. Nasze niezachwiane zaangażowanie we wspieraniu naszego kraju pozostaje niezmienne – będziemy nadal robić wszystko, co możliwe, by wspierać Ukrainę. I nie zmieni się to w przyszłości w żadnym przypadku.

 

Mimo prób złamania nas, pozostajemy silni i odważni, bo kiedy wierzysz w coś i kochasz to całym sercem, musisz tego bronić za wszelką cenę. Przeszliśmy przez wiele. Jednak te wyzwania tylko zachęcają nas do jeszcze cięższej pracy, bo wierzymy, że prawda jest po naszej stronie. Zło nigdy nie zwycięży.

 

W przypadku jakichkolwiek wycieków prosimy o powstrzymanie się od oglądania lub rozpowszechniania informacji o grze S.T.A.L.K.E.R 2: Heart of Chornobyl. Zachęcamy do zachowania cierpliwości i oczekiwania na oficjalną premierę, aby uzyskać jak najlepsze wrażenie. Wierzymy, że się Wam spodoba.

 

Chcielibyśmy wyrazić najgłębsze uznanie dla naszej lojalnej społeczności. Jesteśmy zaskoczeni ogromem wsparcia, jakie od Was otrzymaliśmy. Dziękujemy Wam za to. Naszą misją jest zaangażowanie pełnych sił, aby ukończyć projekt i dostarczyć go Wam, pomimo wszystkich przeszkód na drodze. Wasze wsparcie jest naszą inspiracją.

 

Chwała Ukrainie!

GSC Game World to studio, znane głównie z serii STALKER. Akcja wszystkich tytułów rozgrywa się na terenie Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Początkowo gra STALKER 2: Heart of Chornobyl miała ukazać się wcześniej, jednak plany producentów pokrzyżowała pandemia koronawirusa, a później inwazja Rosji na Ukrainę. Obecnie GSC Game World pracuje nad swoją produkcją w warunkach wojennych. Należy wspomnieć, że siedziba firmy mieści się w sercu Ukrainy – Kijowie.