Respawn.pl

Rosyjski superteam Cloud 9 przyjeżdża do Kolonii – ale czy wyjedzie z pucharem? #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik
sh1ro, cloud9

Kontynuujemy naszą serię #MisjaKolonia i dzisiaj przyjrzymy się kolejnemu z uczestników głównej fazy IEM Cologne 2023. Mowa o Cloud 9, które w odświeżonym składzie może być jednym z faworytów całego turnieju.

Transfery

W Cloud 9 latem doszło do niemałej przebudowy. Z zespołem pożegnali się Nafany i Buster, a w ich miejsce sprowadzono rosyjski duet z Natus VincereElectronica i Perfecto. W ten sposób powstał skład przez wielu określany mianem rosyjskiego superteamu, a co poniektórzy nazywają go nawet najmocniejszym składem na scenie CS:GO.

Sukces od razu w debiucie?

Ale czy na pewno tak jest? Tego jeszcze nie wiemy, bowiem Cloud 9 nie zagrało jeszcze żadnego oficjalnego spotkania w nowym składzie. Główna faza IEM Cologne 2023 będzie zatem debiutem dla nowego rosteru amerykańskiej organizacji, a oczekiwania są naprawdę wysokie. Zresztą sami zawodnicy, którzy zostali z poprzedniego zestawienia, mają dużo do udowodnienia po fatalnej pierwszej części sezonu, gdy Cloud 9 nie pojawiło się nawet na ostatnim Majorze w CS:GO.

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

I nie ma co się temu dziwić, bowiem skład C9 na papierze wygląda przemocarnie. Sh1ro i Axile to duet, który już w poprzednim zestawieniu Cloud 9 spuszczał sen z powiek rywalom, Electronic i Perfecto w NAVI byli świetni, a nad wszystkim będą panować Hobbit i Groove. Awans do fazy Play-Off to musi być minimum w wykonaniu tak dobranej piątki i tego dokładnie oczekujemy od Cloud 9.

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.