Respawn.pl

Rosyjski superteam w komplecie! Cloud9 finalizuje dwa potężne transfery

Autor: Maks Bartosik

Długo na to czekaliśmy, ale w końcu jest! Mowa o nowym składzie Cloud9, które zdecydowało się na zbudowanie prawdziwego rosyjskiego superteamu.

O potencjalnych zmianach w Cloud9 mówiło się już od dłuższego czasu. Punktem zapalnym miał być fatalny występ na turnieju RMR przed BLAST.tv Major Paris 2023, gdzie rosyjska formacja nie wywalczyła awansu na najważniejszy turniej w roku. Temat zmian powrócił przy okazji shuffli transferowej i sagi z zmianami w Natus Vincere, które ostatecznie pożegnało aż trójkę graczy, w tym Electronica i Perfecto.

I to właśnie ten duet wzmocnił dzisiaj skład Cloud9, tworząc tym samym zdaniem wielu jeden z najmocniejszych rosterów na świecie. Electronic i Perfecto w składzie C9 zastąpią Bustera i Nafanego, którzy będą teraz poszukiwać nowych zespołów. Amerykańska organizacja ogłosiła bowiem, że zarówno Buster jak i Nafany zostali wystawieni na sprzedaż.

Na debiut nowego składu Cloud9 długo nie będziemy musieli czekać. Rosyjska formacja już na przełomie lipca i sierpnia stanie do walki w Lanxess Arena, gdzie powalczą w ramach IEM Cologne 2023. Później Ax1le i spółka wyjadą do Arabii Saudyjskiej, gdzie wystąpią na Gamers8.

Skład Cloud9 prezentuje się następująco:

Russia Sergey “⁠Ax1Le⁠ Rykhtorov
Russia Dmitry “⁠sh1ro⁠ Sokolov
Kazakhstan Abay “⁠HObbit⁠ Khassenov
Russia Denis “⁠electroNic⁠ Sharipov
Russia Ilya “⁠Perfecto⁠ Zalutskiy

Russia Konstantin “⁠groove⁠ Pikiner (trener)

Russia Vladislav “⁠nafany⁠ Gorshkov (wystawiony na listę transferową)
Kazakhstan Timur “⁠buster⁠ Tulepov (wystawiony na listę transferową)