Respawn.pl

Strona główna » Roszady w najlepszej bułgarskiej drużynie! Dwóch graczy na liście transferowej

Roszady w najlepszej bułgarskiej drużynie! Dwóch graczy na liście transferowej

Autor: Marcin Kapusta
bubble-windigo

Team Fiend, czyli najwyżej sklasyfikowana bułgarska drużyna CS:GO zdecydowała się na zmiany. Na listę transferową wystawiono dwóch graczy!

Przetasowania kadrowe weszły w życie w nieoczekiwanym momencie, ponieważ bałkańska formacja ma za sobą udany okres. Zwyciężyła Elisa Invitational Fall oraz zajęła ósmą lokatę na europejskim IEM Fall, przez co była o krok od awansu na Majora. 2021. Dotarła też do półfinału V4 Future Sports Festival Budapest 2021, aczkolwiek w zmienionym zestawieniu. W buty niedysponowanego Viktora “v1c7oRa” Dyankova wszedł reprezentant SKADE, Georgi “SHiPZ” Grigorov. Sukcesy te zaowocowały awansem na rekordowo wysokie 17. miejsce w światowym rankingu HLTV. Niemniej przedstawiciele Fiend przyznali, że nadszedł czas na ogromne zmiany przed nadchodzącym rokiem.

Na listę transferową wystawiono Simeona “dream3ra” Ganeva i dotychczasowego prowadzącego, Kamena “bubble’a” Kostadinova. Dołączyli oni do organizacji w marcu 2021, czyli w momencie jej pojawienia się na scenie esportowej. Co przez ten czas bułgarski kolektyw zdołał osiągnąć? Nic spektakularnego, a niektórzy wróżyli mu obfitą drogę. Nic w sumie dziwnego, wszak rdzeń Fiend stanowili gracze, którzy w przeszłości występowali pod banderą Windigo Gaming. Formacja ta w latach swojej świetności zwyciężyła przecież kilka dużych turniejów, w tym WESG 2018, a także figurowała w okolicy czołowej 10. świata. Jednak jak już dobrze wiemy, nie opłaca się budować składu takim sposobem, bo jest to nadzwyczajnie odgrzewany kotlet. Po przykłady nie trzeba daleko sięgać. Wystarczy spojrzeć na Dignitas czy dwa niedawno upadłe duńskie zespoły, HYENAS i South.

Swoje posady w Teamie Fiend zachowali Viktor “v1c7oR” Dyankov, Deyvid “h4rn” Benchev oraz Hristiyan “REDSTAR” Pironkov. Pierwszy z nich to doświadczony weteran, natomiast pozostali dwaj zawodnicy uchodzą za najlepsze młode talenty bułgarskiej sceny CS:GO. I trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, ponieważ pod względem indywidualnym radzą sobie doskonale.