Respawn.pl

Roszady w składzie Fnatic! Prowadzący i snajper na ławce rezerwowej

Autor: Marcin Kapusta

Fnatic kolejny raz stanęło u progu rewolucji. Rozczarowujące wyniki sprawiły, że z wyjściowym składem pożegnało się dwóch graczy!

Sukcesowa posucha znów doprowadziła do roszad w obozie Fnatic. Tym razem na ławce rezerwowych wylądowali Valentin “poizon” Vasilev oraz dotychczasowy prowadzący, Alex “ALEX” McMeekin. Ponadto Peppe “Peppzor” Borak wrócił do akademii, przez co skład głównej drużyny uszczuplił się do zaledwie dwóch graczy i trenera.

Po trudnym okresie mieszanych wyników podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu zmian w wyjściowym składzie. Naszym głównym celem jest stworzenie konkurencyjnego, pewnego siebie i zgranego zespołu, który będzie odzwierciedlał nasze oczekiwania. Będziemy budować skład wokół KRIMZa – zawodnika, którego nie trzeba przedstawiać, oraz mezziego, który w pomarańczowo-czarnych barwach udowodnił, że jest niezwykle wszechstronnym, niezawodnym i konsekwentnym graczem. Wkrótce zakontraktujemy trzech nowych graczy i skoncentrujemy wszystkie nasze wysiłki na powrocie do formy godnej nazwy Fnatic.” – zawarł zarząd brytyjskiej organizacji w oficjalnym komunikacie.

ALEX przywdział trykot Fnatic na początku sierpnia 2021 roku, stając na czele pierwszego w historii organizacji międzynarodowego kolektywu CS:GO. Projekt zaczął się od serii porażek w prestiżowych turniejach pokroju IEM Fall czy ESL Pro League. Na przełomie listopada i grudnia łupem “Pomarańczowo-czarnych” padł DreamHack Open November 2021 oraz drugi sezon REPUBLEAGUE. Po tych sukcesach niespodziewanie Owena “smooya” Butterfield został wyrzucony, a w jego buty wszedł Valentin “poizon” Valentin. Widoczny był spadek formy po dołączeniu Bułgara, ale prawdziwym gwoździem do trumny okazało się odejście Ludviga “Brollana” Brolina do Ninjas in Pyjamas. Utrata największej gwiazdy Fnatic zmusiła więc zarząd do podjęcia kolejnych działań, mających na celu przywrócić blask sekcji CS:GO.

Chciałbym podziękować wszystkim kolegom z zespołu i pracownikom za nasz wspólnie spędzony czas. Wiele się od Was wszystkich nauczyłem. Chciałbym także podziękować Fnatic za zaufanie, jakim mnie obdarzyli w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy. Razem zbudowaliśmy pierwszy międzynarodowy skład organizacji. Przebudowa Fnatic w drużynę zdobywającą trofea była ogromnym wyzwaniem, zwłaszcza po odejściu Brollana. Jestem jednak dumny z tego, że udało nam się awansować z 65. na 11. miejsce w światowym rankingu. Jeśli chodzi o przyszłość, dołączyłem do Fnatic z zamiarem wygrywania tytułów i to pozostaje moim głównym celem. Jestem podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość i z chęcią dołączę do organizacji, która podziela moją ambicję.” – oświadczył dotychczasowy prowadzący Fnatic, Alex “ALEX” McMeekin.

Przez ten czas z Fnatic każdego dnia starałem się dać z siebie wszystko. Niestety nie osiągnęliśmy takich wyników, jakich chcieliśmy, a Fnatic podjęło decyzję o zmianie kierunku rozwoju drużyny. Teraz nadszedł czas, aby poświęcić trochę czasu na przemyślenia, aby poprawić swoją formę i znaleźć odpowiedni projekt dla mnie. Jestem bardzo zmotywowany i chcę otworzyć nowy rozdział w mojej karierze.” – przyznał Valentin “poizon” Vasilev.

Skład Fnatic wygląda następująco:

  • 🇬🇧 William “mezii” Merriman
  • 🇸🇪 Freddy “KRIMZ” Johansson
  • 🇬🇧 Jamie “keita” Hall (trener)