Respawn.pl

Rotacje w x-kom AGO! mwlky opuszcza zespół

Autor: Krzysztof Sarna

x-kom AGO z siedmioosobowego zespołu skurczyło się do sześcioosobowego rosteru. Zespół postanowił opuścić Łukasz “mwlky” Pachucki. Co ciekawe – znany jest oficjalny powód rozstania tego zawodnika z organizacją, a podał go sam zainteresowany. 

Do tej pory skład x-kom AGO liczył aż siedmiu zawodników. Jednakże po dzisiejszym ogłoszeniu zestawienie jest już sześcioosobowe, ponieważ w barwach “Jastrzębi” nie ujrzymy Łukasza Pachuckiego. mwlky rozwiązał umowę z organizacją, podając jednocześnie w oficjalnym ogłoszeniu powód, dla którego zdecydował się podjąć taką decyzję. 

18-latek do szeregów AGO dołączył dokładnie 8 marca bieżącego roku. Tak więc jego przygoda z organizacją nie trwała pełnych dwóch miesięcy, przynajmniej na papierze. Jednakże jeśli policzymy okresy testów czy wspólnej gry to rzeczywiście tyle będzie, wszak Pachucki propozycję otrzymał jeszcze w lutym. Mimo że młody gracz był częścią warszawskiej organizacji przez tak krótki okres to udało mu się zagrać w Pinnacle Cup III, a przede wszystkim w piętnastym sezonie ESL Pro League. 

mwlky w swoim CV ma już występy przeciwko światowej klasy zespołom takim jak Natus Vincere, Astralis czy Heroic. Ogólnie rzecz ujmując, 15. odsłona EPL-a była całkiem udana dla podopiecznych Mikołaja “miNIr0xa” Michałkówa, ponieważ ci wygrali dwa z pięciu spotkań, dzięki czemu zakończyli turniej na 13-16. miejscu. 

Powód oficjalnie znany

Rzadko kiedy w przypadku rozstań zawodników z drużynami mamy okazję poznać powód owej rozłąki. Jednakże w przypadku mwlky’ego jest zdecydowanie inaczej, ponieważ sam zawodnik zakomunikował, że chce nadal rozwijać się na pozycji snajpera. Organizacja natomiast widziała Pachuckiego jako rifflera. To właśnie dlatego nie ujrzymy osiemnastolatka w barwach x-kom AGO. 

Część z Was już pewnie słyszała informację o tym, że nie jestem dłużej związany z AGO – rozpoczął Pachucki. – To prawda, zdecydowałem się rozwiązać umowę z organizacją. Była to bardzo trudna decyzja, ponieważ AGO to świetna organizacja, która widziała we mnie duży potencjał jako riffler, ale decyzja o odejściu spowodowana jest chęcią dalszego rozwoju na pozycji snajpera. W lutym, kiedy dostałem propozycję dołączenia do AGO miałem świadomość, że nie będę mógł grać swojej głównej roli, jaką jest snajperka. Miałem sporo wątpliwości, natomiast AGO to czołowa organizacja w Polsce. Podjąłem więc decyzję, że podejmę się tego wyzwania, a być może doświadczenie zebrane w innej roli pozytywnie wpłynie na mój rozwój jako gracza. Dałem z siebie wszystko, natomiast po tym okresie dwóch miesięcy jestem pewny tego, że chce kontynuować swoją karierę jako snajper i to w tej roli mam największy potencjał i możliwości – czytamy w oficjalnym oświadczeniu mwlky’ego

W tej sytuacji skład x-kom AGO prezentuje się następująco:

  • Damian “Furlan” Kisłowski
  • Maciej “F1KU” Miklas
  • Eryk “leman” Kocęba
  • Szymon “kRaSnaL” Mrozek
  • Denis “Grashog” Hristov
  • Roland “ultimate” Tomkowiak
  • Mikołaj “miNIr0x” Michałków – trener