Respawn.pl

Strona główna » Rozdano pierwsze zaproszenia na Intel Challenge Katowice

Rozdano pierwsze zaproszenia na Intel Challenge Katowice

Autor: Sergiusz Lelakowski

ESL ogłosiło, które zespoły otrzymają bezpośrednie zaproszenia do turnieju Intel Challenge Katowice, który odbędzie się podczas Intel Extreme Masters.

Swoje aplikacje wysłało aż 35 drużyn, z których aktualnie tylko trzy zostały zaproszone. Pierwsze zaproszenia powędrowały do dwóch europejskich drużyn oraz jednej północnoamerykańskiej. Stary Kontynent będą reprezentować zawodniczki WRTP (ex-Games4u) oraz Team ACER, czyli dwie najlepsze drużyny w Europie. Zaproszenie otrzymał również zespół CLG.RED, który jest uważany za najlepszą żeńską drużynę w tym momencie i to właśnie podopieczne Counter Logic Gaming będą reprezentowały Amerykę Północną. Do rozdania pozostały jeszcze dwa zaproszenia, które trafią do drużyn z Azji oraz Ameryki Południowej.

BMG

BMG zajmuje 1. miejsce na Intel Challenge Katowice 2015

Resztę miejsc w turnieju uzupełnią drużyny, które zwyciężą w kwalifikacjach. Te rozpoczynają się już jutro, więc należy się spieszyć. Aby się zapisać, zespół musi być złożony z pięciu kobiet oraz trzeba posiadać konta na stronie ESEA.

Przed zawodniczkami WRTP stoi bardzo ciężkie zadanie. Trzy z nich – Julia “juliano” Kiran, Zainab “zAAz” Turkie oraz Ksenia “vilga” Klyuenkova będą bronić tytułu mistrzyń. Graczki są bardzo zmotywowane, co było widoczne w wywiadzie z zAAz. Całość możecie przeczytać pod TYM ADRESEM.

Na temat zaproszeń wypowiedziała się zawodniczka Team ACER, Laura “Nsty” Dejou:

“Ten rok rozpoczyna się cudownie! Jesteśmy zaszczycone, że otrzymałyśmy zaproszenie do drugiej edycji Intel Challenge Katowice i wreszcie mamy okazję, żeby tam zagrać przeciwko najlepszym zespołom na świecie. W tamtym roku zabrakło nam trochę szczęścia, przez co nie pojawiłyśmy się na turnieju. Nie możemy się doczekać, aż pojawimy się w tym sławnym miejscu. Chciałybyśmy podziękować firmie Intel za ten turniej.”

Wszystkie drużyny, które zagrają na turnieju, będą miały opłacone koszty podróży oraz noclegi. Intel Challenge Katowice rozpocznie się 4. marca i zakończy dwa dni później. Faza playoff będzie rozgrywana na scenie Intel Extreme Masters Expo.