Respawn.pl

Rozesłano zaproszenia do IEM Winter 2021! W akcji światowa czołówka CS:GO

Autor: Marcin Kapusta

Intel Extreme Masters Winter 2021 odbędzie się dopiero w grudniu, aczkolwiek organizatorzy postanowili nie trzymać nas w niepewności i zaprezentowali listę uczestników!

Do zmagań przystąpi szeroko pojęta CS-owa śmietanka, w tym m.in. Team Vitality, G2 Esports, Astralis, Heroic, NiP, FaZe oraz OG Esports Mateusza “mantuu” Wilczewskiego. Region CIS reprezentować będą Gambit Esports i Virtus.pro, natomiast niespodziewanie zabraknie Natus Vincere. Mimo okupowania pierwszej lokaty w światowym rankingu ESL, na którego podstawie wysłano część zaproszeń, ekipa Aleksandra “s1mple’a” Kostylieva go nie otrzymała. Z kolei na pewno podczas wydarzenia obecne będzie Liquid, czyli aktualnie najwyżej plasująca się formacja Ameryki Północnej. Bilety zgarnęły także GODSENT oraz TYLOO, które przebrnęły przez regionalny etap eliminacyjny.

Wielkie marki w przedsionku IEM Winter

ESL bezpośrednio zaprosiło cztery drużyny do zamkniętych kwalifikacji. I trzeba przyznać, że nie byle jakie, ponieważ na placu boju zameldują się Spirit, compLexity Gaming, mousesports oraz ENCE eSports Pawła “Dychy” Dychy i Olka “hadesa” Miśkiewicza. Z pewnością cieszy nas fakt, że kolektyw Polaków plasuje się najwyżej, bo aż na 13. miejscu. Lokatę niżej znajdują się Rosjanie, którzy w ostatnim czasie zdołali awansować na Majora. Sztuka ta nie udała się jednak compLexity Gaming, które od momentu dołączenia Marcelo “coldzery” Davida wygląda wręcz fatalnie. Niemniej międzynarodowa formacja będzie miała okazję się zrehabilitować i w końcu powrócić na właściwe ścieżki.

Aktualna lista uczestników Intel Extreme Masters Winter 2021
Główna faza
Rosja Gambit EsportsFrancja Team VitalityNiemcy BIGeu OG Esports
eu G2 EsportsBrazylia GODSENTDania HeroicStany Zjednoczone USA Team Liquid
Szwecja Ninjas in Pyjamaseu FaZe ClanDania AstralisKazachstan Virtus.pro
Chiny TYLOOTrzy drużyny z zamkniętych kwalifikacji
Zamknięte kwalifikacje
eu ENCE eSportseu compLexity GamingRosja Team Spiriteu mousesports
Cztery drużyny z otwartych kwalifikacji

Intel Extreme Masters Winter 2021 planowo ma odbyć się na LAN-ie w dniach 2-12 grudnia, natomiast jego pula nagród wyniesie ćwierć miliona dolarów. Triumfatorzy przywłaszczą na swoje konto aż 100 tysięcy.