Respawn.pl

Rozpoczyna się walka o 9. miejsce na IEM Fall. W grze m.in. OG Esports czy Heroic!

Autor: Krzysztof Sarna

Faza grupowa Intel Extreme Masters Fall zakończyła się dokładnie w niedzielę. Teraz walka przenosi się do play-offów, z poziomu których każda z drużyn będzie walczyć o ostateczne miejsce. Fazę pucharową rozpoczniemy od walki o dziewiąte miejsce, w której ujrzymy takie drużyny jak chociażby OG Esports, Heroic czy też FaZe Clan.

Warto będzie zwrócić uwagę na dzisiejsze zmagania, ponieważ w grze ujrzymy Polaka, jakim jest Mateusz “mantuu” Wilczewski. Dziwić się jednak możemy, że organizacja wywodząca się z Danii powalczy dopiero o dziewiąte, a nie wyższe miejsce. OG zajęło jednak trzecie miejsce w grupie, przez co nie uzyskało awansu do najlepszej ósemki. 

Polak i jego koledzy zmierzą się dziś z FaZe Clanem. Obie drużyny podczas zmagań fazy grupowej na pięć spotkań wygrały po trzy starcia. Przed OG stać będzie jednak trudne zadanie, wszak Olof “olofmeister” Kajbjer i jego kompani zajmują siódme miejsce w światowym notowaniu HLTV. Ponadto jeszcze nie tak dawno, bo 25 września mogliśmy obserwować potyczkę tych obu zespołów na BLAST Premier Fall Groups. Po pełnej serii zwycięsko z tego pojedynku wyszło FaZe. 

Drugim meczem rundy otwierającej o dziewiąte miejsce będzie ten pomiędzy Heroic a BIG. Duńczycy na tę chwilę mogą pochwalić się lepszą pozycją w światowym rankingu HLTV, ponieważ okupują oni piątą pozycję. Natomiast organizacja wywodząca się zza naszej zachodniej granicy jest na jedenastym miejscu. Dzisiejsze spotkanie będzie pierwszym od 30 kwietnia, kiedy to triumfowała ekipa ze Skandynawii. Faworytem tego starcia są Casper “cadiaN” Møller i spółka. 

Oba te spotkania rozegrają się już dziś o godzinie 17:00. Wygrani tych pojedynków awansują do decydującego meczu o dziewiąte miejsce. Ten został zaplanowany na jutro, a więc na środę, 6 października. 

Harmonogram wtorkowych spotkań Intel Extreme Masters Fall prezentuje się następująco:

17:00 | Heroic vs. BIG – BO3 [Transmisja]

17:00 | OG Esports vs. FaZe Clan – BO3 [Transmisja]