Respawn.pl

Strona główna » Rozpoczyna się wielkie święto esportu, a więc IEM Cologne! Kto sięgnie po zwycięstwo?

Rozpoczyna się wielkie święto esportu, a więc IEM Cologne! Kto sięgnie po zwycięstwo?

Autor: Krzysztof Sarna

Advertisement

IEM Cologne to bez wątpienia jedno wielkie święto esportu. W tym roku atmosfery z pewnością doda fakt, że turniej rozgrywa się na LAN-ie. Główny etap zawodów rozpoczyna się już dzisiaj, zatem wspólnie z eWinnerem zwróciliśmy uwagę na faworytów pierwszych spotkań.

IEM Katowice, a także IEM Cologne. Bezsprzecznie dwa wydarzenia w roku, obok których nie można przejść obojętnie. W pierwszy dzień bazowej fazy turnieju będzie się działo wiele, bo czeka nas naprawdę sporo spotkań.

13:30 | Ninjas in Pyjamas vs. Team Liquid – BO3

Czwartek będzie nieco zwariowany, a to za sprawą tego, że równocześnie rozgrywać się będą dwa spotkania na daną godzinę. Na pierwszy ogień pójdzie potyczka NiP-u z Teamem Liquid. Drużyna ze Skandynawii tak łatwo nie miała, bo o przykładowy angaż do dzisiejszego spotkania musiała walczyć jeszcze w Play-Inach. Tam jednak piąta siła świata poradziła sobie bardzo łatwo, bo najpierw wygrała z LDLC, a później z mousesports. Natomiast TL dostało się dzięki Road to Cologne. Jednak najciekawsza wydaje się dyspozycja organizacji zza Oceanu, ponieważ ostatni mecz rozgrywała 30 maja w ramach cs_summit 8. Przypomnijmy, że te rozgrywki zostały właśnie wygrane przez Gabriela „FalleNa” Toledo i spółkę. Miesięczna przerwa od oficjalnych starć zrobiła swoje, bo kurs na Ninjas in Pyjamas wynosi 1.67, podczas gdy na Team Liquid 2.17.

16:45 | Virtus.pro vs. BIG – BO3

Po ponad trzech godzinach na serwerze zameldują się gracze Virtus.pro i BIG. Tutaj również mamy sytuację drużyn, gdzie VP już wcześniej miało zapewnione miejsce. Natomiast niemiecko-turecki kolektyw musiał jeszcze wygrać ze Sprout i OG Esports. Wydaje się jednak, że BIG nie spełniło w ostatnim czasie swojego postulatu, a mowa tu o słabym występie w 37. Sezonie ESEA Premier. Celem był awans do ESL pro League, a rozgrywki te zakończyły się w ostateczności na 5-6 miejscu. VP? Również nie prezentuje się ostatnio dobrze. 9-10 pozycja na StarLadder CIS RMR wydaje się sporym rozczarowaniem. To między innymi przez te powody bukmacherzy mają problem z wytypowaniem pretendenta do zwycięstwa, ponieważ przelicznik na VP wynosi 1.95, kiedy na BIG 1.82.

 

20:00 | Team Vitality vs. FURIA – BO3

Wieczorem, a dokładniej o godzinie 20:00 dojdzie do pasjonujących zawodów z udziałem Teamu Vitality oraz FURII. Co można powiedzieć o obu tych drużynach? A no, że jakoś tak nie idzie w tych większych turniejach na przestrzeni dłuższego czasu. Francuzi? Siódme miejsce na Flashpoinie oraz półfinał IEM Summer mówią same za siebie. Brazylijczycy z kolei otarli się o mistrzostwo cs_summit 8, ale musieli uznać wyższość Liquid. Za to kilka dni temu udało się wygrać Elisa Invitational Summer. W światowym rankingu HLTV ekipy te prawie że ze sobą sąsiadują, bo „Pszczoły” są dziewiąte, a gracze z Kraju Kawy jedenaści. Być może to dlatego mnożnik na Vitality to 1.52, a na FURIĘ 2.50.

Przegraj i otrzymaj zwrot!

Czymże byłoby samo obstawianie na eWinnerze? A no nie wiemy i dobrze, że nie musimy się nad tym zastanawiać. Szczególnie nasz partner jest przychylny dla nowych graczy, a to dlatego, że jeśli przegrają swój kupon, to otrzymają zwrot! Więcej informacji na temat tej promocji znajdziecie tutaj.

Na tym jeszcze nie kończymy. eWinner przygotował specjalną promocją na czas trwania IEM Cologne! Wystarczy, że zapiszecie się do promocji, a w niej czeka na Was bonus w wysokości 50% od depozytu nawet do 200 PLN. Żebyście mogli taki bonus odebrać, wystarczy wpłacić środki i zagrać kupon akumulowany. Na kuponie muszą znajdować się zdarzenia esportowe, a ich kurs musi wynosić przynajmniej 2.50. Więcej informacji znajdziecie w tym miejscu.

Pełny harmonogram spotkań pierwszego dnia IEM Cologne 2021 prezentuje się następująco:

13:30 | Gambit Esports vs. mouesports – BO3

13:30 | Team Liquid vs. Ninjas in Pyjamas – BO3

16:45 | G2 Esports vs. Complexity – BO3

16:45 | Virtus.pro vs. BIG – BO3

20:00 | FURIA vs. Team Vitality – BO3

20:00 | Natus Vincere vs. Renegades – BO3

Przypomnijmy, że sponsorem strategicznym portalu IzakTV jest eWinner, na którym możecie obstawiać wszystkie mecze IEM Summer, a także wiele więcej. Jeżeli zarejestrujecie się z kodem IZAKTV, to otrzymacie zwrot nawet do 110 złotych za pierwszy zakład.