Respawn.pl

Strona główna » Rozpoczynamy fazę play-off BLAST Premier Spring Final! Hitem FaZe kontra Na’Vi

Rozpoczynamy fazę play-off BLAST Premier Spring Final! Hitem FaZe kontra Na’Vi

Autor: Krzysztof Sarna

Początek weekendu na salonach Counter-Strike’a: Global Offensive wiąże się z początkiem fazy play-off na BLAST Premier Spring Final. Już dziś będziemy świadkami dwóch ćwierćfinałów, z czego wielkim hitem będzie spotkanie z udziałem FaZe Clanu i Natus Vincere. 

Z ośmiu formacji na BLAST Premier Spring Final zrobiło się już sześć. W dalszej części turnieju w Lizbonie nie ujrzymy już BIG oraz paiN. Nieco trudno uwierzyć w okoliczność, że już dziś przed wieczorem ze stolicą Portugalii pożegna się FaZe Clan bądź Natus Vincere. Fani z Polski również znajdą coś dla siebie, ponieważ o półfinał turnieju powalczy dziś ENCE.

Piątkowa rozpiska wystartuje o godzinie 16:30, kiedy dojdzie do naprawdę hitowego spotkania. Pierwsza drużyna świata spotka się z trzecią, która w ostatnim czasie naprawdę nie ma łatwo i przechodzi przez trudny okres. Tym najlepszym zespołem na świecie jest FaZe Clan, a tym, który aktualnie potrzebowałaby wygrania turnieju, jest Na’Vi. Jeśli chodzi o podopiecznych Roberta “RobbaNa” Dahlströma, to w meczu otwarcia pokonali paiN, ale wczoraj niespodziewanie musieli uznać wyższość G2 Esports. Z kolei formacja z regionu CIS nie poradziła sobie z OG Esports, ale poprawiła się, wygrywając z BIG. Bilans ostatnich starć może nie napawać optymizmem kibiców Oleksandra “s1mple’a” Kostylieva i jego kolegów, ponieważ 8 kwietnia podczas piętnastego sezonu ESL Pro League i 22 maja na PGL Majorze w Antwerpii to FaZe triumfowało dwukronite 2:0. 

Następnie o godzinie 20:00 ENCE spotka się z Teamem Vitality. Paweł “dycha Dycha i jego koledzy dobrze rozpoczęli tę imprezę, ale wczoraj niespodziewanie przegrali z OG Esports, przez co play-offy rozpoczynają od ćwierćfinału. “Pszczoły” z kolei były o krok od odpadnięcia po tym, jak uległy G2 Esports, ale w starciu z paiN nie było innej możliwości, niż tylko zwycięstwo. Faworytem co prawda jest polski duet i jego koledzy, ale ewentualna wiktoria francusko-duńskiej formacji wcale nie jest wykluczona

Harmonogram piątkowych spotkań BLAST Premier Spring Final prezentuje się następująco:

16:30 | FaZe Clan vs. Natus Vincere – BO3

20:00 | Team Vitality vs. ENCE – BO3

Wszystkie te spotkania wraz z polskim komentarzem będziecie mogli oglądać na oficjalnym kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego na platformie Twitch. Do jego kanału dostaniecie się klikając tutaj.

Więcej informacji na temat turnieju Pinnacle Cup Championship 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej