Respawn.pl

Rozpoczynamy tydzień z Izako Boars, PACT-em, HONORIS i AGO!

Autor: Krzysztof Sarna
Vegi

W nowy tydzień wchodzimy z buta! I to tak na poważnie, ponieważ dziś czeka nas maraton spotkań polskich formacji na arenie międzynarodowej. Poniedziałek umilać nam będą gracze Izako Boars, MAD DOG’S PACT, HONORIS, a także x-kom AGO.

Pierwszy mecz rozpocznie się stosunkowo wcześnie, bo już o godzinie 10:00. Wówczas jako pierwsi na serwerze zameldują się reprezentanci Izako Boars, którym przyjdzie zmierzyć się z 4glory. Spotkanie to rozegra się w ramach startującego Malta Vibes Knockout Series 3. Sam mecz natomiast to 1/32 finału. Na sam start “Dziki” otrzymały łatwego rywala, wszak serbsko-bośniacki kolektyw zajmuje 113. lokatę w światowym rankingu HLTV, podczas gdy podopieczni Bartosza “Hypera” Wolnego plasują się na 81. miejscu. IB bezsprzecznie będzie chciało się odbić za ubiegły tydzień, w którym nie poradziło sobie w drugim sezonie REPUBLEAGUE TIPOS, Pucharze Narodowej Drużyny Esportu czy też otwartych eliminacjach do DreamHacka Open November.

IB to jednak niejedyna drużyna, która wystąpi na Malta Vibes Knockout Series 3. Kolejną ekipą, która będzie reprezentować biało-czerwoną flagę jest MAD DOG’S PACT. Gracze Vincenta “vinSa” Jozefiaka spotkają się z hREDS. Polacy powinni sobie poradzić w tej potyczce. Na ich korzyść przemawia wyższe miejsce w rankingu HLTV, ale nie tylko. Kilka dni temu Illuminar Gaming miało okazję rywalizować z ekipą z Finlandii, a starcie zakończyło się zwycięstwem. 

Jeśli myśleliście, że to koniec polskich ekip na wcześniej wspomnianym turnieju, to byliście w błędzie. Do tego wszystkiego dojdzie HONORIS, które zmierzy się z Coalesce. Organizacja Filipa “NEO” Kubskiego i Wiktora “TaZa” Wojtasa należy do tych, którym trudno jest utrzymać optymalną formę w starciach przeciwko zagranicznym drużynom. Po prostu. Raz idzie, a raz nie. Wczoraj 88. drużyna wedle światowego rankingu HLTV uległa Nemidze i tym samym zajęła trzecie miejsce w ramach 38. sezonu ESEA Advanced. Jeśli chodzi natomiast o dzisiejsze zawody, to Polacy zagrają z 101. ekipą wedle notowania. 

Na sam koniec poniedziałku czeka nas gratka. x-kom AGO rozpoczyna walkę w play-offach Elisa Invitational Fall. W ramach pierwszej rundy fazy finałowej “Jastrzębie” zmierzą się z Lyngby Vikings. Nie jest to jednak wygodny przeciwnik dla podopiecznych Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa. W wielkim finale Funspark ULTI Europe Regional Series 3 przegrali oni z duńską organizacją. Co ciekawe, drużyny te sąsiadują ze sobą w rankingu HLTV, a to powinno oznaczać wyrównane zawody. W ubiegły piątek Damian “Furlan” Kisłowski i jego koledzy wygrali Puchar Narodowej Drużyny Esportu. Tym samym pokazali, że w ich składzie drzemie olbrzymi potencjał. Jednak to są ostatnie zmagania w aktualnym zestawieniu. Triumfator tego meczu awansuje do ćwierćfinału, w którym czeka już ENCE. 

Harmonogram poniedziałkowych spotkań polskich formacji prezentuje się następująco:

10:00 | Izako Boars vs. 4glory – BO3 [Transmisja]

16:00 | MAD DOGS’ PACT vs. hREDS – BO3 [Transmisja]

19:00 | HONORIS vs. Coalesce – BO3 [Transmisja]

20:30 | x-kom AGO vs. Lyngby Vikings – BO3 [Transmisja]