Respawn.pl

RUBINO zajmuje miejsce Davidap w EXCEL!

Autor: Marcin Kapusta

Dotychczasowy reprezentant Heretics, Ruben “RUBINO” Villarroel przywdział barwy EXCEL. W nowym zespole zajmie miejsce Davida “Davidap” Prinsa!

Organizacja postanowiła rozstać się z Davidem “Davidemp” Prinsem oraz Morganem “B1GGYM” Madourze z powodu braku stabilizacji i poprawy wyników. “Po dołączeniu do EXCEL w lutym, zabrałem się do tworzenia najlepszego możliwego składu z dostępnych mi wówczas zasobów. Niestety, ale z kilku powodów nie osiągnęliśmy pełni naszego potencjału, więc wspólnie zdecydowaliśmy, że najlepszą drogą będzie rozstanie. Chcę podziękować EXCEL za wsparcie, które mi oferowali, gdy byłem częścią zespołu i życzę im wszystkiego najlepszego w przyszłości. Teraz zamierzam iść naprzód i poszukuje ofert, zarówno tych z Europy, jak i z Ameryki Północnej” – przyznał Belg za pośrednictwem TwitLongera.

Włodarze nie trzymali fanów w napięciu i od razu zaprezentowali nowe nabytki. Zespół Valoranta zasilili Rubino “RUBINO” Villarroel oraz Muhammad “Moe40” Hariff. W wyniku odejścia Davidap, rolę prowadzącego przejął były Counter-Strike’owy weteran, Vincent “Happy” Schopenhauer.

RUBINO swoją esportową przeszłość wiąże z FPS-em Valve, w którym reprezentował m.in. North, Heroic oraz Team Dignitas. Pod koniec 2020 roku postanowił kontynuować swoją karierę w Valorancie i niedługo później dołączył do Teamu Heretics. Z tą formacją wywalczył m.in. wicemistrzostwo Europy, ulegając Acend w finale. Po tym sukcesie nastał okres destabilizacji i spadku formy, w wyniku której hiszpańska organizacja zapowiedziała restrukturyzację. Jej bezpośrednim skutkiem było przesunięcie Norwega na ławkę rezerwowych.

Moe40 to młody Brytyjczyk, który związany był z SUMN FC. W lutym zespół ten został zwerbowany przez Fnatic, które ogłosiło ekspansję na kolejny tytuł, tym razem ze stajni Riot Games. 20-latek w nowych barwach spędził zaledwie dwa miesiące, bowiem już w kwietniu został odsunięty od wyjściowej piątki i zastąpiony Nikitą “Derkepsem” Sirmitevem.

Aktualny skład EXCEL prezentuje się następująco:

  • 🇸🇪 Alend “Ale” Khalaf
  • 🇬🇧 Marc “Honeybee” Begley
  • 🇫🇷 Vincent “Happy” Schopenhauer
  • 🇳🇴 Ruben “RUBINO” Villarroel
  • 🇬🇧 Muhammad “Moe40” Hariff
  • 🇸🇪 Jimmy “Jumpy” Berndtsson (trener)
  • 🇬🇧 Sam “Fields” Greenfield (asystent trenera)