Respawn.pl

Ruch konieczny dla lepszej gry zespołu. kennyS na ławce rezerwowych G2

Autor: Krzysztof Sarna
kennyS

W szeregach G2 Esports doszło do zmian wewnątrz zawodnikami. Na ławkę rezerwowych przeszedł Kenny “kennyS” Schrub, a do głównego rosteru powrócił Audric “JACKZ” Jug. 

Mało kogo zdziwi fakt, że w strukturach składu G2 doszło do zmiany. Zmiany dość kluczowej dla funkcjonowania drużyny, ponieważ mowa tu o przeniesieniu dotychczasowego snajpera, którym był, ale przecież nadal jest doskonale wszystkim znany kennyS

Powód raczej nie powinien nikogo zdziwić. Tym są słabe wyniki samej formacji, jak i jeszcze gorsza dyspozycja Francuza. Organizacja wywodząca się z Hiszpanii na minionym IEM Katowice zajęła 7-8 miejsce i nie zagrała w etapie play-off. Rating 25-latka na przełomie minionych trzech miesięcy wyniósł 0.98, co samo ogólnie tłumaczy sytuację.

Miejsce Schruba w składzie zajmie Audric “⁠JACKZ⁠” Jug, który po dołączeniu Nikoli “NiKo” Kovača rotował w składzie wraz z Françoisem “⁠AmaNEk⁠’iem” Delaunayem. W ostateczności Jug w grudniu zasiadł na ławce rezerwowych, po tym, jak AmaNEk został powołany do głównego składu. Jednak ciężko myśleć, by JACKZ chwycił za snajperkę, tak więc rolę tę będzie pełnił teraz NiKo. Czy jednak będzie miało to miejsce na dłużej, czas pokaże.

Kenny jest filarem G2 i legendą na scenie – powiedział trener G2, Damien “maLeK” Marcel. – Wspólne z nim dzieliliśmy się niesamowitymi momentami i wspomnieniami. Wszyscy czujemy, że choć to trudne, to nowy dom będzie dla niego świetną okazją do pozostania na szczycie. Cieszymy się, że JACKZ wraca do zespołu, wnosząc jednocześnie swój talent, kreatywność i nową równowagę do zespołu. Zmiana roli NiKo na hybrydowego snajpera da nam bardziej otwarte podejście, zapewniając większą elastyczność w naszej grze i obecnej mecie. Choć te zmiany są słodko-gorzkie, jesteśmy przekonani, że przełożą się na świetnego CS-a na serwerze ze strony G2 – kontynuował.

Pierwszym sprawdzianem odświeżonego składu G2 będą rozgrywki 13. sezonu ESL Pro League. Nikola “NiKo” Kovač i spółka dokładnie trzynastego marca zmierzą się z Ninjas in Pyjamas. W swojej grupie, grupie B spotkają się także z takimi ekipami jak ENCE, Vitality czy FaZe.

W tej sytuacji skład G2 Esports prezentuje się następująco:

  • 🇫🇷François “⁠AmaNEk⁠” Delaunay
  • 🇷🇸Nemanja “⁠nexa⁠” Isaković
  • 🇧🇦Nemanja “⁠huNter-⁠” Kovač
  • 🇧🇦Nikola “⁠NiKo⁠” Kovač
  • 🇫🇷Audric “⁠JACKZ⁠” Jug
  • 🇫🇷Damien “⁠maLeK⁠” Marcel – trener
  • 🇫🇷Kenny “⁠kennyS⁠” Schrub – ławka rezerwowych