Respawn.pl

Rumuński zawodnik przedostatnim graczem BLEED

Autor: Krzysztof Sarna
LauNX

BLEED rozrasta się z dnia na dzień. Organizacja z Singapuru pozyskała kolejnego, czwartego już zawodnika do swoich szeregów. Tym okazał się Laurențiu “⁠lauNX⁠” Țârlea, który jednak nie trafił na zasadzie transferu, a wypożyczenia. 

Rumuński zawodnik wypożyczony do BLEED

Budowa i kompletowanie składu BLEED zdecydowanie dobiega do końca. Przedostatnim zawodnikiem organizacji okazał się lauNX, który do tej pory był częścią Teamu Falcons. Jednak od 5 listopada 2023 roku przesiadywał na ławce rezerwowych tej organizacji. W głównym składzie natomiast występował od 20 czerwca minionego roku po tym, jak opuścił po ponad roku Sprout. Rumuński zawodnik na swoim koncie posiada m.in. wicemistrzostwo jesiennych ESL mistrzostw Niemiec i  wicemistrzostwo CCT North Europe Series #5. Ponadto zajął 9-16. miejsce na Gamers8, a także 12-14. na Majorze IEM Rio.

W szeregach singapurskiej organizacji znajdują się już: Hampus “hampus” Poser, Josef “faveN” Baumann, a także Tsvetelin “CeRq” Dimitrov.

– Żeby było jasne, lauNX jest wypożyczony na cały 2024 rok, a my mamy pierwszeństwo wykupienia go za już uzgodnioną cenę po Majorze w Szanghaju. Tego właśnie chcieli właściciele Teamu Falcons. Zarówno BLEED, jak i lauNX zgodzili się – napisał chwilę po oficjalnym ogłoszeniu za pośrednictwem swojego profilu na X (dawniej Twitter) Aleksandar “⁠kassad⁠” Trifunović, trener BLEED.

Skład BLEED prezentuje się następująco:

  • Hampus “hampus” Poser
  • Josef “faveN” Baumann
  • Tsvetelin “CeRq” Dimitrov
  • Laurențiu “⁠lauNX⁠” Țârlea
  • Aleksandar “⁠kassad⁠” Trifunović – trener

Ostatnie brakujące ogniwo singapurskiej organizacji powinny zostać przedstawione w możliwie jak najszybszym czasie, a więc “na dniach”. Wszystko za sprawą startujących 8 stycznia otwartych europejskich kwalifikacji do PGL Majora w Kopenhadze. Pierwszym krokiem będzie awans do zamkniętych eliminacji, a następnie turnieju RMR.