Respawn.pl

Rusza Roobet Cup 2023! Na sam start debiut dupreeha w Heroic

Autor: Marcin Kapusta

Dziś rozpoczynają się zmagania w ramach Roobet Cup 2023, turnieju z pulą nagród wynoszącą ćwierć miliona dolarów. W akcji m.in. Heroic, FURIA oraz Virtus.pro!

Na inauguracje grupy A Heroic podejmie Aurorę Gaming, natomiast Movistar Riders stawi czoła 9z Teamowi. Fani czekają szczególnie na mecz duńskiej organizacji, ponieważ w jej barwach zadebiutuje Peter “dupreeh” Rasmussen. Pięciokrotny triumfator turniejów rangi Major wszedł w buty dotychczasowego prowadzącego Caspera “cadiaNa” Møllera, który stracił angaż na początku października. Z kolei zawodnicy Movistar Riders przeżywają obecnie spory kryzys, ale mimo to nadal są faworytami w starciu z południowoamerykańską formacją, która zaledwie tydzień temu pożegnała swojego gwiazdora – Santino “try’a” Rigala. Argentyński snajper postanowił odsunąć się w cień z powodu problemów natury zdrowotnej.

ŚLEDŹ RELACJĘ Z ROOBET CUP 2023

Rosyjskie derby otworzą grupę B

Batalia w grupie B rozpocznie się o godzinie 18:00, a na serwerze dojdzie do rosyjskich derbów z udziałem Virtus.pro i Spirit oraz starcia Eternal Fire z FURIĄ. Jeżeli chodzi o derby regionu CIS, to większym faworytem jest ekipa Dzhamiego “Jame’a” Aliego, która za wszelką cenę chce powrócić na dobre tory po słabym występie w osiemnastym sezonie ESL Pro League. W drugim meczu to Eternal Fire posiada łatkę faworyta. Turecki superteam zaliczył dobry bieg w CS-owej Lidze Mistrzów, dochodząc aż do ćwierćfinałów, gdzie lepsi okazali się reprezentanci Natus Vincere. W pokonanym polu pozostawił m.in. Astralis, Liquid, Cloud9 oraz BIG. Ten spektakularny sukces sprawił, że Eternal Fire uplasowało się na trzynastym miejscu w światowym rankingu HLTV, najwyżej w swojej historii. Tym samym Ismailcan “XANTARES” Dörtkardeş i spółka praktycznie zrównali rekord tureckiej formacji Space Soldiers, która w swoim najlepszym momencie stanowiła 12. siłę CS-owego świata.

Dzisiejszy harmonogram spotkań w ramach Roobet Cup 2023 wygląda następująco: