Respawn.pl

Ruszaj na szaloną przygodę w Fortnite – startuje DV1 Fortnite Cup!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Chcesz się pokazać przed doświadczonymi graczami Fortnite? Rozwinąć swój kanał na Twitchu? To twoja okazja! Spróbuj swoich sił w DV1 x Samsung Fortnite Cup!

Kiedy w 2017 roku twórcy Fortnite dodawali do gry tryb Battle Royale, nikt zapewne nie zakładał że gra odniesie taki sukces. W rok zdobyła setki tysięcy graczy i choć scena turniejowa jeszcze raczkowała, to ludzie dalej cieszyli się rozgrywką w tym tytule. Jednak co z turniejami? Turniejowe międzynarodowe były bardzo popularne, jednak dla mniej doświadczonych zawodników były one nieosiągalne.

W Polsce naprzód wychodzi devils.one, które ogłosiło kolejny turniej we współpracy z firmą Samsung. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zawodników – mniej i bardziej doświadczonych. “Młodzi zawodnicy mają okazję by nauczyć się kompletnie nowych zagrań i doskonalić się pod okiem naszych Content Creatorów” – opowiadają organizatorzy.

Jednym z celów marki na ten rok jest organizacja i wsparcie lokalnych turniejów. Zarówno w obszarze competitive, jak i bardziej casualowym, rozumianym jako streaming, mamy w Polsce jeszcze wiele nieodkrytych młodych talentów. Taki turniej to szansa dla tych osób, aby stać się bardziej rozpoznawalnym w branży, zdobyć nowy sprzęt czy uzyskać kontrakt od profesjonalnej organizacji esportowej. W tym roku przeprowadziliśmy już turnieje amatorskie dla graczy Rocket League czy Teamfight Tactics a to jeszcze nie koniec zaplanowanych przez nas działań – opowiada Rafał Szala, przedstawiciel Samsung.

Całe wydarzenie będzie hostować jeden ze streamerów DV1 – Zaxsek! Młodzi zawodnicy zyskają dzięki temu szansę do poprawienia swoich zagrań, jak i nauczenia się nowych.

Turniej składać się będzie z 5 gier, a minimalna liczba osób, które są potrzebne do startu zmagań, to 80. Warto podkreślić, iż całe wydarzenie jest skierowane do graczy PC, jednak organizatorzy nie wykluczają w przyszłości przeniesienia rywalizacji na inne platformy.

Nagrodą główną będzie ufundowany przez firmę Samsung monitor Samsung Odyssey 27”

Dodatkowym atutem jest również nagroda dla osób, które będą streamować POV ze swoich zmagań. Na koniec transmisji ze zmagań, ze wszystkich osób streamujących swój udział w turnieju zostanie wylosowana jedna, która otrzyma hosta! Jest to więc też dobra okazja do pokazania swojego kanału szerszej publice i (być może) rozwinięcia się w branży streamingu!

Turniej rusza już 25 września!
Zapisy oraz informacje turniejowe znajdziecie na Discordzie.