Respawn.pl

s1mple dołącza do Team Liquid

Autor: Sergiusz Lelakowski

Czołowa amerykańska organizacja właśnie ogłosiła, że postanowiła zakontraktować Aleksandra “s1mple” Kostyliev, który zajmie miejsce Jacoba “FugLy” Medina. O możliwym dołączeniu młodego Ukraińca do Team Liquid mówiło się od kilku tygodni.

Amerykanie początkowo chcieli skorzystać z usług byłego zawodnika Ninjas in Pyjamas – Aleksiego “allu” Jalli, lecz ostatecznie postanowili się powstrzymać od podjęcia tej decyzji. Team Liquid od początku szukało świeżości w Europie, a to właśnie może wprowadzić do składu Kostyliev – utalentowany osiemnastolatek.

s1mple ma opinię toksycznego, wybuchowego i niedojrzałego gracza. Mimo to, wielokrotnie mogliśmy zobaczyć, że pod przewodnictwem doświadczonych graczy jego zachowanie się zmienia. Doświadczenia w zespole Team Liquid nie brakuje – Eric “adreN” Hoag oraz Spencer “Hiko” Martin należą do osób z największym bagażem doświadczeń w Ameryce Północnej. Dodatkowo, Hiko już raz występował w drużynie z s1mplem, gdy problemy z wizą do Kanady miał Georgi “WorldEdit” Yaskin i Flipsid3 potrzebowało stand-in’a na czas trwania ESWC w Montrealu. Ukrainiec reprezentował w przeszłości m.in. dAT Team oraz HellRaisers.

Na jednym ze streamów Aleksandra widoczna była rozmowa z jednym z właścicieli Team Liquid, który pytał młodzieńca m.in. o to, czy chciałby uczęszczać na lekcje angielskiego, gdy przeprowadzi się do Stanów. Ukrainiec prawdopodobnie zamieszka w gaming housie Team Liquid w Los Angeles.

Aleksandr “s1mple” Kostyliev zabrał głos w sprawie swoich przenosin do Team Liquid oraz przeprowadzki do Ameryki:

[pull_quote_center]Jest to niesamowicie duży krok w życiu oraz mojej karierze. Wkrótce przeprowadzę się do nowego kraju, gdzie nie znam dosłownie nikogo. Będę jednocześnie zmuszony do zostawienia swoich rodziców, przyjaciół oraz dziewczyny, abym mógł spełnić swoje marzenia. Ciąży na mnie wielka presja, ale wiem, że jestem w stanie sobie z nią poradzić. Zrobię wszystko, aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Dziękuję moim fanom, którzy ciągle mnie wspierają i obiecuję, że pokażę pełnię swoich możliwości.[/pull_quote_center]


Już niebawem kończy się ban otrzymany za cheatowanie, który nie pozwalał młodemu graczowi na uczestniczenie w major eventach organizowanych przez ESL. Team Liquid wybrało idealny moment na zakontraktowanie Ukraińca, który był zawodnikiem z najlepszymi statystykami w 2015 roku.

s1mplestat

Skład Team Liquid.GO:

  • [flag us]Eric “adreN” Hoag[/flag]
  • [flag us]Spencer “Hiko” Martin[/flag]
  • [flag us]Jonathan “ELiGE” Jablonowski[/flag]
  • [flag us]Nick “nitr0” Cannella[/flag]
  • [flag ua]Aleksandr “s1mple” Kostyliev[/flag]