Respawn.pl

s1mple i Valve zażartowali z rosyjskiego wojska. To nowy dodatek na mapie

Autor: Aleksander Kurcoń

Dzisiejszej nocy w CS:GO pojawiła się nowa aktualizacja. Przeczytacie o niej tutaj. Wśród zmian pojawił się nieoczekiwanie… czołg ciągnięty przez traktor. Jest to oczywiste nawiązanie do odholowania maszyny wojennej przez mieszkańców Ukrainy podczas trwającej wojny.

Historia rosyjskiego czołgu skradzionego przez ukraińskiego rolnika obiegła już kilkakrotnie świat. Mowa o sytuacji z początku inwazji Rosji na Ukrainę, kiedy to w internecie pojawiło się nagranie, na którym widać czołg holowany przez traktor. Całe zajście oczywiście upokorzyło rosyjską armię, która została przedstawiona jako niekompetentna. Historię z czołgiem postanowiło wykorzystać Valve.

O czym mowa? Twórcy gry wprowadzili nową aktualizację do CS:GO. W niej dokonano zmian na kilku mapach. Nas interesuje najbardziej Crete, gdzie umieszczono wiele nawiązań do trwającej wojny. Jednym z nich jest namalowana ukraińska flaga:

Więcej uwagi przyciągnął jednak… ciągnik i czołg, które pojawiły się na mapie. O odświeżonej lokalizacji szybko dowiedział się s1mple. Ukraiński gracz wrzucił na swojego Twittera screena z tej miejscówki, okraszając go krótkim opisem: “fajna nowa mapa :D”

https://twitter.com/s1mpleO/status/1518874724104908800?s=20&t=TjvDfFHJH7ywdwaHpI6ODQ

Jest to mały gest solidarności z walczącą Ukrainą i prztyczek w nos Rosji ze strony Valve.