Respawn.pl

Sangal zatrudnia byłego trenera Bad News Eagles!

Autor: Maks Bartosik
Stikle Sangal

Wyjaśniło się, kto zostanie nowym trenerem Sangal. Holendersko-turecka organizacja ogłosiła zatrudnienie byłego szkoleniowca Bad News Eagles, Klestiego “stikle-” Kola.

Sangal pozostawało bez trenera od połowy stycznia, gdy europejski zespół pożegnał się ze swoim dotychczasowym szkoleniowcem, Tugayem “TuGuX” Keskinem. Niemiec szybko znalazł nowego pracodawcę, a tym okazało się być BiG Academy, w którym teraz pełni rolę pierwszego trenera.

CZYTAJ TAKŻE: Sangal Esports rezygnuje z trenera składu CS:GO!

Dłużej trwały poszukiwania nowego trenera dla Sangal. Europejski skład z ScrunKiem na czele musiał sobie w tym czasie poradzić bez opiekuna w rozgrywkach CCT South Europe, które ostatecznie zakończyli na miejscu 5-8. Zespół nie poradził sobie także w kwalifikacjach do IEM Brazil 2023, z których odpadł po porażce z ECSTATIC.

CZYTAJ TAKŻE: Polacy w kwalifikacjach do IEM Brazil 2023 [RELACJA]

Ostatecznie dzień po wspomnianej porażce z Duńczykami, organizacja ogłosiła zatrudnienie nowego trenera. Został nim Klesti “stikle-” Kola. Albańczyk kojarzony jest głównie z współpracy z kosowskim Bad News Eagles, z którym razem wystąpił na dwóch ostatnich turniejach rangi Major. stikle- rozstał się z BNE na początku grudnia i od tamtego czasu pozostawał wolnym agentem, aż w końcu zgłosiło się po niego Sangal, które postanowiło powierzyć mu opiekę nad phzym i spółką.

Albańczyk skomentował dołączenie do europejskiej formacji w następujący sposób:

Sangal to młody zespół z dużym talentem i pasją i czuję, że jest to właściwe miejsce, w którym mój wkład może być bardzo cenny, a ja także wnoszę swoje doświadczenie.

Aktualny skład Sangal prezentuje się aktualnie tak:

  • Kornél “⁠kory⁠” Szedlár
  • Robin “⁠ScrunK⁠” Röpke
  • Can “⁠kyuubii⁠” Kamber
  • Caner “⁠Soulfly⁠” Kesici
  • Love “⁠phzy⁠” Smidebrant
  • Klesti “stikle-” Kola (trener)