SAW wygrywa 43 sezon ESL Challenger! Portugalczycy górą nad Spirit w meczu pełnym comebacków!

Autor: Maks Bartosik

Przed chwilą zakończył się wielki finał 43 sezonu ESL Challenger League, w którym SAW podejmowało Spirit. Górą z tego starcia wyszli Portugalczycy, którzy wygrali 3:1.

SAW przystępowało do finału z mapą przewagi po tym jak przeszli całą górną drabinkę bez porażki. Na drugiej mapie, którą był wybrany przez Spirit Nuke wydawało się, że Rosjanie bezproblemowo doprowadzą do remisu 1:1 w serii. Patsi i spółka po stronie terrorystów wygrali aż 10 rund i wydawało się, że domknięcie mapy będzie kwestią czasu. Tak się jednak nie stało, bowiem portugalska formacja zaprezentowała równie dobrą grę w ofensywie i to oni wygrali pierwszą mapę wynikiem 16:14.

Trzecią mapą był Overpass, który wybrali zawodnicy SAW. Pierwsza część spotkania przebiegała pod ich dyktando, a Spirit grające w ofensywie było bezradne. Po zmianie stron jednak sytuacja się odwróciła i to SAW nie było w stanie przedrzeć się przez defensywę rosyjskiej formacji, ugrywając tylko dwie rundy i ostatecznie przegrywając 12:16.

Na czwartej mapie (Vertigo) ponownie od początku mogliśmy być świadkami dominacji jednej ze stron, tym razem ponownie Spirit, które po stronie terrorystów wygrało aż 11 rund. Jednak tak samo jak na poprzednich mapach, druga połowa to była całkowita odwrotność pierwszej. SAW bez większych problemów radziło sobie z obroną Spirit, dosyć szybko wyrównując, a potem zapewniając sobie dwa punkty meczowe. Te jednak podopieczni hally’ego byli w stanie wybronić i doprowadzili do dogrywki, w której górą było SAW.

W nagrodę za zwycięstwo w 43 sezonie ESL Challenger League Portugalczycy otrzymają 20 tysięcy dolarów oraz przepustkę do 17 sezonu ESL Conference League.