Respawn.pl

SENSACJA! x-kom AGO wygrywa z Ninjas in Pyjamas

Autor: Krzysztof Sarna

Ależ to było niesamowite! Takie spotkania chcielibyśmy oglądać cały czas! x-kom AGO pokonało w ćwierćfinale Snow Sweet Snow 2 ekipę Ninjas in Pyjamas i i już jutro zagra w półfinale Snow Sweet Snow 2.

Pierwszą areną starcia pomiędzy x-kom AGO a Ninjas in Pyjamas był Mirage wybrany przez Polaków. Szwedzi rozpoczęli po stronie broniącej i wygrali rundę pistoletową, ale to “Jastrzębie” w następnych odsłonach radziły sobie lepiej, ponieważ w pewnym momencie prowadziły 7:2. Jednak nie udało się dowieźć wysokiej przewagi przed przerwą, wszak na tablicy wyników widniało 8:7 dla formacji znad Wisły. Po wznowieniu NiP wygrał trzy pierwsze odsłony, ale podopieczni Mikołaja “miniroxa” Michałkówa ponownie przejęli inicjatywę i wygrali pierwszą arenę wynikiem 16:11.

Na Inferno to Polacy z początku grali po stronie antyterrorystów i wygrali tę połowę wynikiem 9:6. Jednak po zmianie stron sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu, ponieważ NiP pewnie poszło po swoje, czego wynikiem jest wygranie siedmiu rund z rzędu. AGO w międzyczasie wygrało tylko dwie rundy, a więc ta arena wpadła na konto Szwedów.

Decydująca lokacja była czymś wręcz pięknym dla “Jastrzębi”, które przejechały się po formacji ze Skandynawii na lokacji snajperów. Mało kto spodziewał się takiego obrotu spraw, ale Fredrik “REZ” Sterner wraz z kompanami w pewnym momencie przegrywali 4:15. I to właśnie w tym momencie Ninjas in Pyjamas jeszcze zerwało się do walki, ale po przegranych sześciu rundach z rzędu w końcu udało się postawić kropkę nad “i” oraz awansować do półfinału.

x-kom AGO 1:1 Ninjas in Pyjamas – Mirage 16:11, Inferno 11:16, Dust2 16:10

Tym samym Karol “rallen” Rodowicz i spółka już jutro zagrają w półfinale Snow Sweet Snow 2. Przeciwnikiem Polaków będzie wygrany spotkania Gambit kontra Copenhagen Flames, a więc śmiało można stwierdzić, że łatwo nie będzie. Jednak Polacy dzisiejszym meczem pokazali, że mogą wygrać na dobrą sprawę z każdym, a więc nie należy ich w żadnym wypadku skreślać.