Respawn.pl

Serwer dedykowany – dlaczego warto na niego postawić?

Autor: Partner serwisu
serwer dedykowany

Szybkość działania strony internetowej jest uzależniona od wielu czynników takich jak przykładowo rozmaite zabiegi z zakresu Search Engine Optimalization. Bardzo istotny wpływ na tempo ładowania się serwisu ma również rodzaj serwera. Specjaliści zalecają, aby dla witryn chętnie odwiedzanych wybierać tak zwane serwery dedykowane.

Co to takiego?

Jako serwer dedykowany rozumie się niezależnie funkcjonujący serwer, który nie jest z nikim „dzielony”, stanowiąc indywidualną własność danego klienta korzystającego z usług określonego podmiotu oferującego usługi hostingowe. W praktyce jest to więc urządzenie służące wyłącznie do obsługiwania pojedynczego użytkownika. Nie ma zatem co ukrywać, iż stanowi to ogromny komfort, ale też i możliwość posiadania olbrzymiej przestrzeni serwerowej tylko dla siebie, bez żadnych ograniczeń i limitów. To gwarancja wysokiej jakości, bezproblemowości działania strony www, a także jej stabilności. Firm proponujących omawiane serwery dedykowane jest cała masa, a wśród nich specjalną linią proponuje między innymi Linuxpl.com, który gwarantuje solidne rozwiązania oparte o niesamowicie wydajne procesory. Z danych statystycznych wynika jednoznacznie, iż serwery dedykowane są dużo mniej awaryjne niż współdzielone, a co za tym idzie ich wykorzystanie zapewnia znacznie większe bezpieczeństwo.

Jak to działa?

W wielkim skrócie ujmując, serwer dedykowany jest zupełnie odrębnym komputerem, jaki poświęcony jest w pełni jednemu odbiorcy. Nie stanowi zatem trudności zainstalowanie dowolnego oprogramowania, a także indywidualne konfigurowanie urządzenia wedle własnych potrzeb i preferencji. Tego typu serwery nadają się do postawienia na komputerze dostawcy hostingowego, jak także bezpośrednio na osobistym komputerze właściciela. Większe, prężnie działające podmioty bardzo chętnie korzystają z serwerów dedykowanych, ponieważ zapewniają one maksymalną niezawodność. W odróżnieniu od współdzielonych, nie należą do wielu użytkowników, zatem mogą być sterowane konkretnie przez nas, a to przesądza także o maksymalnej ochronie naszych danych oraz świetnej efektywności pracy urządzenia.