Respawn.pl

Shroud, Ninja i Dr Disrespect wspólnie stworzą nową platformę? – luźne spekulacje

Autor: Filip Woszczek

Przez ostatnie kilka dni mocno grzmiało nad fioletowym gruntem Twitch’a. Po godzinnych spekulacjach wokół tematu odsunięcia Dr Disrespect’a od kariery, na wierzch wypłynęła jedna, ciekawa teoria. Jeśli to by się potwierdziło, trójka gigantów mogłaby połączyć swoje siły na nowej platformie streamingowej.

Na Twitterze pojawiło się konto nadchodzącej platformy streamingowej:

Screenshot 7

BRIME w kilka dni zebrało już ponad 50 tysięcy obserwujących. Co ciekawsze, w zakładce “Obserwowani” ujrzeć można trójkę wspomnianych streamerów, oraz DrLupo.

Screenshot 8

Jeden ze streamerów twierdzi, że jest w to zamieszany mówiąc o wielkim wydarzeniu, które ma mieć miejsce już w poniedziałek:

https://twitter.com/Dexerto/status/1277364241121464320

Jedna z osób, która zajmuje się tworzeniem grafik dla Disrespecta, kilka dni temu wrzuciła taki projekt:

EbN1hwpXkAcrBM1

Na wyświetlaczu w prawym dolnym rogu można dostrzec napis “PREPARE FOR THE 29th”, co zgadzałoby się z tą teorią. Dodatkowo, nieco wyżej zobaczymy tekst “ESCAPE FROM AREA 51”, co może być aluzją do opuszczenia Twitch’a.

1

W internecie krąży popularny screen, szczegółowo opisujący całą sytuację:

106313346 620875398522218 3573130415495493622 n.png? nc cat=103& nc sid=b96e70& nc ohc=mJLXfyad4sYAX9DWcil& nc ht=scontent.fwaw3 2

Doc, Shroud i Ninja rozmawiali o uruchomieniu nowej platformy streamingowej.

Zwróciło się do nich Spotify w celu podpisania umów i uruchomienia platformy streamingowej w najbliższych tygodniach.

Doc podobno skontaktował się z wieloma streamerami osobiście na Twitterze, aby ułatwić zmianę platformy.

Podobno Twitch dowiedział się o tym, gdy ostrzegł ich bliski im streamer.

W rezultacie zespół prawny Twitch’a całkowicie rozwiązał umowę i obecnie składa wnioski o pozwy cywilne.

Zarówno Doc, Twitch, jak i Spotify są obecnie w trakcie mediacji

Nikt nie może o tym rozmawiać ani dyskutować z powodu NDA narzuconych przez Google

Twitch jedzie “na pełnej” i próbuje wciągnąć Google w procesy sądowe, aby utrudnić uruchomienie platformy.

Wszystkie zostaną złożone w poniedziałek.

Problem z powyższym screen’em jest taki, że Spotify nie należy do Google’a, więc nie do końca jest on zgodny z tym, co nastąpi.

Kolejnym znaczącym dowodem na pojawienie się nowej platformy może być fakt, że amerykański komentator Joe Rogan miesiąc temu opuścił YouTube, by podpisać kontrakt ze Spotify. Szwedzka spółka potwierdziła także, iż jego podcasty będą dostępne w formie wideo od września, co może wskazywać na streamy na żywo. Na ten moment wszystkie wymienione wskazówki wyglądają dość wiarygodnie, lecz wszystkiego dowiemy się prawdopodobnie już w poniedziałek. Jeżeli wszystko to okaże się prawdą, to dokładnie ta sprawa była powodem wszystkich blokad w związku z DMCA na Twitch’u. Czemu akurat Spotify? Ponieważ zajmują się streamingiem muzyki, a jak wiadomo, jest ona istotnym elementem każdej transmisji na żywo, więc BRIME może ułatwić jej odtwarzanie bez negatywnych konsekwencji.

Należy jednak wziąć na wszystko poprawkę, ponieważ wspomniana w artykule marka mogła zwyczajnie podpiąć się pod dramę, by zyskać na popularności. Z drugiej strony, Disrespect może faktycznie mieć poważne problemy prawne, które mogą ujrzeć światło dzienne niebawem.