Respawn.pl

Singularity mistrzami ESEA Advanced S46 – Polacy zagrają w ESL Challenger!

Autor: Maks Bartosik

Mamy kolejny sukces na polskiej scenie Counter-Strike! Singularity zwyciężyło w finale 46 sezonu ESEA Advanced i zagra tym samym w 47 sezonie ESL Challenger!

46 sezon ESEA Advanced Europe już za nami. Po dwóch tygodniach ciężkiej walki w decydującej fazie rozgrywek Polacy z Singularity mogą dumnie pochwalić się triumfem w całym turnieju. Polo i spółka w niedzielny wieczór rozgrywali finałowe starcie przeciwko formacji Lekro i SzejnaWu Tang.

Comeback w finale!

Polacy przystępowali do finału z wynikiem 0:1, a to przez to, że dostali się do niego poprzez dolną drabinkę. Mimo przewagi europejskiego składu, to Singularity okazało się lepsze. Polacy najpierw doprowadzili do remisu 1:1 w serii, wygrywając Ancienta 16:14, by później uznać wyższość rywali na Mirage. Na szczęście Nuke i Vertigo padły już ich łupem i Singularity ostatecznie wygrało 3:2, zostając tym samym mistrzami 46 sezonu ESEA Advanced.

Dzięki wygranej w 46 sezonie ESEA Advanced, polska formacja zagwarantowała sobie udział w rozgrywkach 47 sezonu ESL Challenger. Ten wystartuje w lutym przyszłego roku, a stawką będzie awans do jubileuszowego, dwudziestego sezonu ESL Pro League.