Autor: Filip Woszczek
siuhy polak

Jeden z Polaków musiał uznać wyższość drugiego w spotkaniu GamerLegion kontra MOUZ. Kamil “siuhy” Szkaradek melduje się w playoff’ach IEM Katowice 2024 już po dwóch mapach!

Dwóch Polaków, tylko jeden zwycięzca

Mimo optymistycznego startu ze strony GamerLegion (2:0 T), ich rywal błyskawicznie objął prowadzenie w starciu na Overpass, gromadząc aż 9 rund w pierwszej połówce. Po zmianie stron nie obyło się bez zaciętej walki, a wkrótce Janusz “Snax” Pogorzelski i jego drużyna wyrównali wynik przy stanie 10:10. Wkrótce można było zobaczyć dogrywkę, w której zaledwie jedna runda w ataku wystarczyła MOUZ, by dokończyć robotę w CT.

Równie dobrze potoczyła im się pierwsza połowa na Ancient, gdzie rozpoczynając w ofensywie uzbierali 6 wygranych rund. W ostatniej części tego spotkania GamerLegion nie mógł znaleźć odpowiedzi na żelazną defensywę przeciwnika, co skutkowało aż 7 punktami z rzędu zebranymi przez MOUZ.