Siuhy i MOUZ z awansem do głównej fazy IEM Cologne 2023!

Autor: Maks Bartosik

Będziemy mieli kolejnego Polaka w głównej fazie IEM Cologne 2023! Siuhy i jego MOUZ pokonali Ninjas In Pyjamas i zagwarantowali sobie udział w dalszym etapie turnieju w Kolonii!

Po tym jak po dogrywce MOUZ pokonało w pierwszym meczu The Mongolz, Siuhy i spółka w meczu o awans musieli stawić czoła Ninjas In Pyjamas. Wyzwanie wydawało się ciężkie, ale nie z takimi radził sobie polski prowadzący.

Nuke (pick NIP)

Pierwszą mapą tego pojedynku był Nuke, wybrany przez NIP, który “Myszy” zaczynały po stronie CT. Europejska formacja od początku wyglądała na lepiej przygotowaną od rywali, czego efektem było prowadzenie 6:1 po siedmiu rozegranych rundach. Później MOUZ spuściło nieco z tonu, a NIP zdołało nadrobić stratę, by ostatecznie do przerwy ekipa Siuhego prowadziła 9:6.

Po zmianie stron NIP szybko odrobiło dwa punkty straty, jednak MOUZ jeszcze szybciej zapewniło sobie punkty mapowe. “Myszy” zgarnęły sześć rund z rzędu i przy wyniku 15:8 było o krok od wygrania mapy rywala. NIP nie złożyło jednak broni i starało się doprowadzić do dogrywki, ale starczyło im sił tylko na ugranie czterech rund i to MOUZ wygrało Nuke’a 16:12.

Inferno (pick MOUZ)

Wyborem MOUZ było Inferno, które “Myszy” rozpoczęły po stronie terrorystów i ten początek zanotowały naprawdę udany. Po dziesięciu rundach MOUZ prowadziło aż 8:2 i pewnie zmierzało ku końcowej wygranej. Do przerwy NIP zdążyło odrobić jedynie dwie rundy straty i Siuhy i spółka prowadzili aż 11:4.

Po przejściu do defensywy MOUZ miało lekkie problemy na starcie drugiej połowy, jednak szybko je zażegnali i już po chwili mieli punkty meczowe przy wyniku 15:6. Szwedzka formacja zdołała obronić tylko jeden z nich i rundę później MOUZ mogło cieszyć się z końcowego triumfu.

Siuhy zagra w głównej fazie IEM Cologne 2023!

Tym samym MOUZ zagra w głównej fazie IEM Cologne 2023, a Ninjas In Pyjamas spadło do dolnej drabinki. Szwedzi zmierzą się w niej z wygranym meczu pomiędzy Grayhound a Imperial. Ten mecz rozegrany zostanie w piątek.