Respawn.pl

siuhy i spółka wygrywają Elisa Invitational Winter 2023

Autor: Michał Maćkowski
siuhy

Sukces polskiego zawodnika w międzynarodowej formacji CS:GO. Kamil “siuhy” Szkaradek z GamerLegion wygrał zimową edycję Elisa Invitational, zgarniając przy tym z zespołem 12 500$.

Kolejny międzynarodowy turniej, w którym mogliśmy oglądać Polaków za nami. Zimowa edycja Elisa Invitational nie padła łupem polskiego zespołu, a wygraną Polaka grającego pod barwami GamerLegion. Kamil “siuhy” Szkaradek i spółka w finale rozgrywek pokonali Copenhagen Flames.

siuhy i spółka triumfatorami Elisa Invitational Winter 2023

GamerLegion otrzymało bezpośrednie zaproszenie do ćwierćfinałów rozgrywek i wykorzystało to, najlepiej jak mogło. Ekipa Polaka nie przegrała żadnej mapy na turnieju, pokonując po drodze Partizan, Movistar Riders a w finale graczy Copenhagen Flames. Za zwycięstwo europejska formacja nie tylko zyska cenne punkty w rankingach, ale także zarobiła 12 500$.

Polacy grali, ale przegrali

W zimowej edycji Elisa Invitational mieliśmy okazję oglądać więcej Polaków. W pierwszych rundach fazy pucharowej z rozgrywkami pożegnały się dwie polskie formacje: 9INE, które przegrało z Monte i Illuminar po porażce z Partizan. Nieco dalej, bo w ćwierćfinale Szymon “kRaSnaL” Mrozek i jego zespół Monte okazał się gorszy od BIG, które mimo bezpośredniego zaproszenia do ćwierćfinałów, przegrało w półfinale na niżej notowane Copenhagen Flames. Warto także wspomnieć, że już w fazie grupowej z dalszymi rozgrywkami pożegnał się Miłosz “mhL” Knasiak i jego ekipa z Endpoint.

Miejsce Nazwa zespołu Nagroda
1 GamerLegion 12 500$
2 Copenhagen Flames 3 500$
3-4 Movistar Riders, BIG 1 500$
5-8 HAVU, Monte, ATK, Partizan 1000$
9-12 9INE, Illuminar, Young Ninjas, EYEBALLERS 500$
13-15 Tricked, Endpoint, BIG Academy 0$
16-18 IKLA, GODSENT, ECLOT 0$
19-20 Apeks, 500 0$