Respawn.pl

Dwa MVP ESL Pro League? Dla ESL siuhy, dla HLTV ZywOo

Autor: Krzysztof Sarna
siuhy

Dziewiętnasta odsłona ESL Pro League to już przeszłość. Niemniej jednak przez jeszcze krótki okres czasu pojawiać się będzie sporo podsumować. Cały turniej klamrą spina ogłoszenie najbardziej wartościowego zawodnika. Zdaniem portalu HLTV nagrodę MVP mimo porażki w wielkim finale odebrał Mathieu “ZywOo” Herbaut. Z kolei sam organizator, ESL przyznał ją Polakowi. Niemały powód do zadowolenia ma zatem Kamil “siuhy” Szakaradek. 

MVP ESL Pro League. Ile zdanie tyle opinii? siuhy czy ZywOo?

Dziewiętnasta odsłona CS-owej Ligi Mistrzów organizowana na Malcie jest już przeszłością. W wielkim finale turnieju MOUZ nie pozostawiło absolutnie żadnych złudzeń Teamowi Vitality, pewnie wygrywając 3:0. Niemalże zawsze nagrodę MVP otrzymuje zawodnik zwycięskiej drużyny. Ścieżką to poszło ESL, które nagrodę tę przyznało siuhemu. Inaczej jest w przypadku HLTV, które najbardziej wartościowym graczem uznało ZywOo.

Co by nie mówić, francuski zawodnik zajął pierwsze miejsce w rankingu ratingu graczy, kończąc turniej z oceną 1.56. To jego najlepszy wynik w dotychczasowej karierze na dużym wydarzeniu, pobijając zarazem występ na EPICENTER 2019, kiedy to jego rating wyniósł 1.53.

CZYTAJ TAKŻE: Recenzja UGREEN HP202 HiTune Max5 Hybrid ANC – bezprzewodowych słuchawek

Dla reprezentanta Teamu Vitality to dziewiętnaste tego typu wyróżnienie w karierze i zarazem dziewiętnaste w ogólnym rozrachunku. To sprawia natomiast, że gracz pochodzący z Francji zrównał się liczbą nagród MVP z Nicolaiem “dev1cem” Reedtzem. Pierwsze miejsce w wyścigu zajmuje Oleksandr “s1mple” Kostyliev, który pochwalić się może dorobkiem 21 statuetek MVP.

ZywOo rozegrał łącznie czternaście map i najsłabiej poszło mu na Inferno oraz Nuke’u finałowego starcia z MOUZ. Zakończył te areny z ratingiem 1.03. Najlepiej radził sobie z kolei na Mirage’u przeciwko BetBoom, którego zakończył z oceną aż 2.25!

Rating siuhego z kolei to 1.22 na piętnastu rozegranych lokacjach. Polak średnio na rundę zadawał 77.7 obrażeń. Legitymował się KAST 77,9%. Eliminował rywali 220 razy, upadając przy tym na ziemię 170-krotnie.

Więcej informacji o ESL Pro League S19!