Respawn.pl

Strona główna » SIUHY KOLEJNYM POLAKIEM W FAZIE LEGEND OSTATNIEGO MAJORA W CS:GO!

SIUHY KOLEJNYM POLAKIEM W FAZIE LEGEND OSTATNIEGO MAJORA W CS:GO!

Autor: Michał Maćkowski
GamerLegion

Bardzo dobrze dla polskich kibiców zaczął się ostatni dzień fazy challenger na BLAST.TV Paris Major CS:GO. Awans do kolejne etapu rozgrywek zgarnęli gracze GamerLegion, z Kamilem “Siuhym” Szkaradkiem. 

Liczba Polaków w fazie legend ostatniego Majora CS:GO wciąż rośnie. Początek ostatniego dnia etapu challenger przyniósł polskim kibicom kolejne emocje i powody do zadowolenia, bowiem już w sobotę w rozgrywkach zobaczymy dalej GamerLegion.

Siuhy zagra fazie legend BLAST.TV Paris Major

Trzeba przyznać, że ostatni dzień fazy challenger na pewno nie będzie nieudany dla Polaków. GamerLegion w meczu o awans do fazy legend rywalizowało z FORZE. Zespół z Kamilem “Siuhy” Szkaradkiem na czele rozpoczął pierwszą mapę wybraną przez siebie od wygrania pistoletówki. To jednak na Overpass rywale dosyć szybko odpowiedzieli i wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Międzynarodowy zespół mimo początkowych problemów miał zdecydowanie plan na grę w ataku i szybko wyrównał, a następnie zdominował rywala i wygrał pierwszą połowę 9:6. Przejście do antyterrorystów przez GamerLegion początkowo w ogóle nie było udane, bowiem pierwsze pięć rund wpadło na konto FORZE. Przy stanie 11:9 dla Rosjanów ekipa Kamila “Siuhy” Szkaradka wzięła się jednak w garść i wygrywała rundę za rundą, doprowadzając do wygrania pierwsze wybranej przez siebie mapy wynikiem 16:12.

Chwila przerwy i zespoły przeniosły na Inferno wybrane przez FORZE. Tutaj jednak gra po stronie broniącej przez GamerLegion od prawie samego początku była bardzo dobra, co widzieliśmy po wynik na tablicy przed zmianą stron – 11:4. To jednak gra po stronie terrorystów była daleko od ideału, a GL potrafiło wygrywać tylko pojedynek rundy, przez co nie potrafiło zbudować sobie ekonomii. Na szczęście pod koniec drugiej mapy europejska formacja zdołała znaleźć sposób na rywala i wygrać drugą mapę 16:13,a cały mecz 2:0

GamerLegion vs FORZE – 2:0

  • Overpass – 16:12
  • Inferno – 16:13

Aktualnie na serwerze o awans do fazy legend rywalizuje MONTE z Szymonem ‘kRaSnaL” Mrozkiem na czele. Ukraiński zespół walczy z brazylijskim paiN. Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Partnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.