Respawn.pl

siuhy, kRaSnaL i drużyna kubena powalczą dziś o półfinał Majora

Autor: Filip Woszczek

Accor Arena ponownie staje otworem. Dziś rozegrane zostaną dwa kolejne ćwierćfinały w ramach BLAST.tv Paris Major 2023. Szymon “kRaSnaL” Mrozek, Kamil “siuhy” Szkaradek oraz zespół Jakuba “kubena” Gurczyńskiego powalczy dziś o awans do półfinału prestiżowego turnieju.

Pierwsze ze spotkań będzie czymś niezwykłym, ponieważ naprzeciw siebie staną kRaSnaL (Monte) oraz siuhy (GamerLegion). W poprzednim starciu Monte zaskoczyło wielu z nas, pokonując Natus Vincere bez straty mapy. Teraz mają przed sobą przeciwnika, który ostatnio był w stanie szybko rozprawić się z Apeks. Dla GamerLegion będzie to zdecydowanie najtrudniejsze z wyzwań, jakie mieli oni do tej pory przed sobą.

W drugiej z dzisiejszych rozgrywek widnieje dość ciekawe zestawienie. Amerykańskie Liquid, będące na skraju odpadnięcia z turnieju, gdy ponad tydzień temu ledwo radziło sobie z Fluxo, dziś powalczy o półfinał Majora w Paryżu. Jak narazie, jedynym rywalem, który ich pokonał od tamtego czasu było Heroic. Apeks zanotowało w ostatnich dniach porażkę przeciwko GamerLegion, natomiast kolejnego dnia było w stanie wygrać z takim zespołem jak Ninjas in Pyjamas, nie tracąc przy tym mapy.

15:00 Monte Monte vs. GamerLegion GamerLegion
19:00 Liquid rea vs. Apeks Apeks

Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Komentatorzy MajorPartnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.